logo yeni

calisanlar2 copy

NAKDİ TAZMİNAT VERİLMESİ VE AYLIK BAĞLANMASI DÜZENLEMESİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Aktif . Yayınlanma Ücret

Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkında Yönetmelikte yapılan değişiklikle, nakdi tazminat ve aylık ödeneceklerin kapsamı genişletilirken, ödenecek aylık ve tazminat miktarları da artırıldı.

Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkında Yönetmelikte değişiklik öngören Yönetmelik, bugün Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

Yapılan değişikliklerden bazıları şöyle;

-Trafik ve yol güvenliğini veya tutuklu ve hükümlülerin sevk ve nakillerini sağlamada görevlendirilen personel Yönetmelik kapsamına alındı.

-Tutuklu ve hükümlülerin sevk ve nakilleri ile görevli bulunan personel Yönetmelik kapsamına alındı.

-Güven ve asayişi ihlal eden eylemler ile kaçakçılığa ilişkin eylemlerin önlenmesine yönelik görev yapan mülki idare amirlerinin, Yönetmelik ile sağlanan haklardan yararlanabilmesi için, güvenlik kuvvetleriyle birlikte olay mahallinde bizzat görev yapma şartı kaldırıldı.

-Ölüm halinde,  ölenin yakınlarına ödenecek tazminat miktarı, en yüksek devlet memuru aylığının (ek gösterge dahil) brüt tutarının 60 katından 100 katına çıkarıldı.

-Sakatlanma halinde, yaşamak için gerekli hareketleri yapmaktan aciz ve hayatını başkasının yardım ve desteği olmaksızın sürdüremeyecek şekilde malul olanlara ödenmesi öngörülen aylık miktarı, en yüksek devlet memuru aylığının (ek gösterge dahil) brüt tutarının 100 katından, 200 katına çıkarıldı.

-Yararlanma halinde verilecek tazminat miktarları artırıldı.

Söz konusu Yönetmelik için tıklayınız...

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.