logo yeni

calisanlar2 copy

MEMURA İKRAMİYE ÖNGÖREN KANUN TEKLİFİ MECLİSE SUNULDU

Aktif . Yayınlanma Ücret

Devlet memurlarına yapılmakta olan tüm ödemeler toplamı üzerinden, erkek memurlara yılda 4 defa, kadın memurlara ise yılda 5 defa ikramiye ödenmesini sağlamak için hazırlanan Kanun Teklifi Meclis Başkanlığına sunuldu.  

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin TANRIKULU tarafından Memurlar ve işçiler arasında oluşan bu gelir adaletsizliğini gidermek amacıyla TBMM Başkanlığına sunulan ve memurlara da işçilerin yararlandığı ikramiye hakkının verilmesini içeren Kanun teklifi, kadın memurlara erkek memurlardan farklı olarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde bir ikramiye daha verilmesini öngörüyor.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yapılması istenen değişiklikle, 657 sayılı Kanun kapsamına giren memurlara “almakta oldukları aylık, e gösterge ve her türlü zam ve tazminatlar ile diğer mali hakları toplamı tutarında yılda dört defa ikramiye ödenmesi”  öngörülürken, kadın memurlara bu ikramiyenin yılda 5 defa ödenmesi teklif ediliyor. 

 

Söz konusu Kanun Teklifi:

teklif1

teklif2

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.