logo yeni

calisanlar2 copy

14 İLDE GÖREVLİ PERSONEL FAZLA ÇALIŞMA ÜCRETİ ALAMAYACAK

Aktif . Yayınlanma Ücret

Dün yürürlüğe konulan ve 15 Mart-15 Eylül 2013 tarihleri arasında 3 kurumun bazı birimlerinde çalışan personele yaptırılacak fazla çalışma karşılığı ücret ödenmesine ilişkin düzenlemeden, 14 ilde görev yapanlar yararlanamayacak. Yapılan düzenleme ve ilgili haberimiz için tıklayınız…

2/B arazilerin satışı ve iadesi işlerinde çalışanlar yararlanacak

Düzenlemeye göre, ayda 50 saati aşmamak üzere 6 ay ödenecek olan fazla çalışma ücretinden;

-Maliye Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında,

-Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında,

-Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü ve Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğünde

görevli Devlet memurlarından, 2/B arazilerin satış ve iadesi işlemlerinde fiilen görev yapanlar yararlanabilecek.

14 ilde 2/B arazisi bulunmuyor

Ancak, kamuoyunda 2/B olarak bilinen arazilerin (Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye Ait Tarım Arazilerinin) tüm illerde bulunmaması nedeniyle, bu arazilerin bulunmadığı illerde görev yapan personel fiilen bu işlerde çalışmış gibi gösterilemeyeceğinden, fazla çalışma ücretinden yararlanamayacak.

2/B arazisi bulunmayan iller

Ağrı, Aksaray, Ardahan, Batman, Bayburt, Erzincan, Hakkari, Iğdır, Kars, Mardin, Muş, Şanlıurfa, Şırnak ve Van illerinde 2/B arazisi bulunmuyor.

Kurumların tüm personeli yararlanamayacak

Söz konuş kurumların, 2/B arazisi bulunmayan illerdeki tüm personelinin yanı sıra, diğer illerdeki personelinin tamamı da fazla çalışma ücretinden yararlanamayacak.

Maliye Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatlarında, 2/B arazilerin satış ve iade işlemleri Milli Emlak Genel Müdürlüğüne bağlı personel tarafından görüldüğünden, sadece bu birim personeli fazla çalışma ücretinden yararlanabilecek. Ancak, bu birimin tüm personelinin 2/B çalışmalarını fiilen katılmakta olduğu düşünülemeyeceğinden, sadece söz konusu çalışmaları fiilen yürüten personele ödeme yapılabilecek.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü ve Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğünde görevli personelin tamamı da fazla çalışma ücretinden yararlanamayacak. Bu birimlerde görev yapan personelden sadece, 2/B arazilerinin satış ve iadesi işlemlerinde fiilen görev yapanlara fazla çalışma ücreti ödenebilecek.

Fazla çalışma ücreti ödemesinin çeşitli sınırlamalara tabi tutulmuş olması nedeniyle, 2/B çalışmalarına fiilen katılmayan personele, çeşitli yöntemlerle fazla çalışma ücreti ödenmesi imkanı da olamayacak.

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.