logo yeni

calisanlar2 copy

ERZİN BELEDİYESİ MAAŞ REKORU KIRDI

Aktif . Yayınlanma Ücret

2012 yılı Aralık ayında Hatay'ın Erzin Belediyesinde AK Partili 6 belediye meclis üyesinin istifasının ardından belediye binasında yapılan ocak ayı meclis toplantısı oldukça gergin geçmişti. İstifalar sonrasında meclis üyeleriyle yöneticiler arasında sert tartışmalar yaşanmış, sonrasında alınan ani bir kararla Zabıta Müdürü ve AK Partili Meclis Üyesi belediye başkan yardımcılığı görevine getirilmişti.

Ancak zabıta müdürü ve Ak Partili meclis üyesinin başkan yardımcısı olması, diğer meclis üyeleri arasında huzursuzluk yaratmıştı.

Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek ve Başkan Yardımcısının umreye gitmesi sebebiyle AK Partili Hasan Gedik'in vekalet ettiği Şubat ayı meclis toplantısı, meclis üyeleriyle divan üyeleri arasında atışmalara sahne oldu.

Özellikle yaklaşık 2 saat süren toplantıda yeni Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Karakurt'un maaşının belirlenmesinde tartışmalar yaşanırken, AK Partili Başkan Yardımcısı Mehmet Karakurt'un maaşı, meclis üyelerinin oy çokluğuyla 48 TL olarak belirlendi. Normal şartlarda daha önce görev yapan başkan yardımcılarının maaşları 2 bin – 2 bin 500 TL arasında belirleniyordu. Bu maaşa bazı meclis üyeleri az olduğu gerekçesiyle itiraz ederek, konunun önümüzdeki aya bırakılmasını istese de, Belediye Başkan Yardımcısı Karakurt'un bir aylık maaşı 48 TL olarak kayıtlara geçti. 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.