logo yeni

calisanlar2 copy

PERSONELE YÜZDE 90 ZAM

Aktif . Yayınlanma Ücret

Ankara ili Ayaş İlçe Belediyesi, Ülkemizde son zamanlarda görmeye alışık olmadığımız bir işe imza attı.

Ayaş Belediyesinin CHP’li Belediye Başkanı Ali Başkaraağaç işçilerine yüzde 90.2 oranında zam vererek, hem sendikayı hem de işçilerini şaşırtmayı başardı. Yapılan zam ie birlikte halen belediyede çalışan 70 işçinin 988 lira olan aylık ücretinin, 1880 liraya yükseldiği, bu zam ile de işçilerin ücretinin en düşük memur maaşına endekslenmenin hedeflendiği belirtiliyor.

Belediye Başkanı Başkaraağaç, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada,"İşçilerimle her zaman gönül gönüle, el le vererek doğduğumuz ve doyduğumuz bu toprak için hizmet ediyoruz. Onların yüzlerinde tebessüm olması beni mutlu ediyor. Gücümüzü halktan alırız. Halkımızın huzur ve mutluluğu için, işçilerimizle birlikte gece- gündüz, yağmur- çamur demeden çalışıyoruz. Sendika bizim için amaç değil; araçtır. İşçilerimin durumunu en iyi ben bilirim. Çünkü biz büyük bir aileyiz. İşçiler benim yeni yılımı kutlamışlardı. Bu zam da benim onlara yeni yıl armağanım olsun." dedi.

Belediye-İş Sendikası Ankara Çevre Belediyeler Şube Başkanı Güngören ise belediye başkanlarının genellikle yüzde 10-15 oranında ücret zammı vermelerine alışık olduklarını belirterek, "Başkanımızın işçilerimize verdiği yüzde 90.2 oranındaki zammı duyunca çok şaşırdım. 26 yıldır sendika başkanıyım. İşçinin hakkını işçiye veren, emeği böylesine takdir eden bir başkana rastlamadım. Bu zammı babası oğluna vermez. İlk defa biz istemeden başkan bu denli büyük bir zam verdi. Belediye başkanımızdan çalışanlar olarak çok memnunuz" dedi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.