logo yeni

calisanlar2 copy

TAZMİNATLAR EKSİK ÖDENMİŞ OLABİLİR Mİ?

Aktif . Yayınlanma Ücret

Ödenek olmadığı gerekçe gösterilerek Orman Muhafaza Memurlarına tazminatlarının eksik ödendiği iddialarına Mecliste soru önergesi yoluyla cevap arandı.

Ankara Milletvekili Aylin NAZLIAKA tarafından verilen soru önergesinde “Orman Su İşleri Bakanlığına bağlı Milli Parklar Bölge Müdürlüklerinde çalışan orman muhafaza memurlarının yasal hakkı olan tazminatların bölge müdürlerinin emriyle ödenek olmadığı bahanesiyle eksik ödendiği yönünde farklı illerden şikayetler gelmektedir.” denilerek, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel EROĞLU’nun şu sorulara yazılı olarak cevap vermesi istendi.

“1-Zor koşullarda çalışan, orman yangını vb gibi durumlarda hayatlarını hiçe sayarak görev yapan orman muhafaza memurlarının tazminatlarının eksik ödendiği iddiası doğru mudur? Doğruysa hangi bölgelerde kaç orman muhafaza memurunun tazminatları eksik olarak ödenmiştir?

2-Bakanlığınıza söz konusu tazminatların eksik ödendiği ya da diğer özlük haklarıyla ilgili kaç şikayet ulaşmıştır?

3-Orman Su İşleri Bakanlığına bağlı Samsun Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ile Amasya Milli Parklar Şubesindeki orman muhafaza memurlarının tazminatlarının eksik ödendiği iddiası doğru mudur?

4-Çalışanının hakkını korumayan, kanuna uygun davranmayan bölge müdürleri hakkında hangi işlemler yapılacaktır? Eksik ödenen tazminatlar ne zaman ödenecektir?

5-Söz konusu bürokratlar kanuna aykırı davranma gücünü nereden bulmaktadır?”

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.