logo yeni

calisanlar2 copy

OCAK MAAŞ ZAMMI 3 MÜ, 6 MI OLUR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

Safranbolu'da düzenlenen bir toplantıda konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı, Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Ocak ayından itibaren memur maaşlarında 6 puanlık bir artış olacağını söyledi. 

Milletvekili Mehmet Ali Şahin'in yaptığı konuşmada şu ifadeler de yer aldı:

“Memurlarımızın maaşlarını azaltmıyoruz. Toplu sözleşme yapıldı. Ocak ayından itibaren maaşlarında 6 puanlık bir artış söz konusu olacak. Eğer enflasyon onun üzerinde ise enflasyon farkını da kendilerine vereceğiz. Emeklilerimiz intibak zamlarını önümüzdeki aydan itibaren almaya başlayacaklar. 1 milyon 912 bin 442 SSK emeklisi çıkarmış olduğumuz yasadan yararlanmaya başlayacak. Her yıl bütçemize bunun getirdiği yük 2 milyar 450 milyon TL'dir. Helali hoş olsun. Bunu daha öncekiler yapamadı ama biz yaptık." 

Bu haberin haber sitelerinde yer almasından sonra, memurlar şaşkınlık yaşadı. Çünkü, geçen yıl duyurulan ve aksi bir düzenlemenin de şu ana kadar açıklanmadığı Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararında, memur maaşlarında 2013 yılı Ocak ayı için %3 ve Temmuz ayı için %3 olmak üzere artışı öngörülüyor. 

Mehmet Ali Şahin’in 2013 yılı için öngörülen 3+3'lük zammı Ocak ayı zammı şeklinde ifade etmiş olabileceği değerlendirilmekle birlikte, Şahin’in yanlış ifade kullanmış olamayacağını düşünenler ise Hükümetin son anda memura sürpriz maaş zammı yapmasını beklemeye başladı.

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.