logo yeni

calisanlar2 copy

ŞUBE MÜDÜRLERİNİN 2020 YILININ İKİNCİ YARISINDAKİ NET MAAŞLARI

Aktif . Yayınlanma Ücret

mudurKamu kurum ve kuruluşlarına ait Şube Müdürü unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurlarının aylık maaşları da 1 Temmuz 2020 tarihinden geçerli olarak %5,75 oranında arttı.

Kamu kurun ve kuruluşlarında, Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil “Şube Müdürü” unvanlı kadrolarda görev yapan personelin aylık net ücretleri, yararlandıkları tazminatın türüne ve kariyerlerine göre farklılık gösterebilmektedir.

Meslekleriyle ilgili hizmet sınıflarına (TH, SH, MİAH, DH, EÖH, EH veya AH) ait kadrolarda görev yaparken, kurumlarında veya başka kurumlarda GİH Sınıfı kapsamındaki ilk dört dereceli Şube Müdürü kadrolarına atananlar hakkında, (atandıkları kadro derecesi için geçerli olan ek göstergeden düşük olmamak kaydıyla) meslekleriyle ilgili kadrolarda kazanılmış hak aylıkları itibariyle alabilecekleri ek göstergeler uygulanmaktadır.

Öte yandan, Şube Müdürü unvanlı kadrolarda olanların maaş hesabında esas alınan unsurlardan olan özel hizmet tazminatı oranı, bazı eğitimlerle kazanılan unvanlar için farklı olabilirken,  çalıştıkları kurumlardan dolayı Şube Müdürü/Müdür unvanlı personelden bazıları ise özel hizmet tazminatı yerine adalet hizmetleri tazminatından yararlanmaktadır.

Yılın ikinci yarısında net maaşları

Kurumlarında 1. Derece Şube Müdürü kadrosunda görev yapanlardan; kıdem yılı 25 veya da daha fazla olan, kazanılmış hak aylık seviyesi 1/ 4 olan ve kariyerlerine ilişkin ek göstergeden yararlananların, 2020 yılının ikinci yarısındaki aylık net maaşlarının %15 ve %20 vergi dilimleri itibariyle ne kadar olacağı konusunda, memurunyeri.com olarak hazırladığımız tabloya aşağıda yer verilmiştir.

Tablodaki maaş tutarları, bekar (veya eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre hesaplanmıştır.

Kariyerlerine göre Şube Müdürü aylık net maaşı (2020 yılının ikinci yarısında)   

Kariyer / Tazminat Türü

D/K

Ek Gösterge

Aylık Net Maaş

Vergi Oranı %15

Vergi Oranı %20

Adalet Hizmetleri Tazminatı alan Şube Müdürleri*

1/4

3600

3000

2200

7.287 TL

7.165 TL

Mühendis

Mimar

Şehir Plancısı

Uzman Tabip

1/4

3600

7.028 TL

6.905 TL

Jeolog

Fizikçi

Kimyager

Matematikçi

İstatistikçi

1/4

3000

6.937 TL

6.810 TL

Veteriner Hekim

Tabip

Diş Tabibi

Eczacı

1/4

3600

6.883 TL

6.759 TL

Arkeolog

1/4

 2200

6.850 TL

6.728 TL

Vaiz

Avukat

Öğretmen

Polis

Hemşire (mesleki lisans)

1/4

3000 

6.791 TL

6.665 TL

Diğer Şube Müdürleri

1/4

2200

6.704 TL

6.583 TL

*Adalet Hizmetleri Tazminatından yararlanılan kurumlar: Yüksek Mahkemeler, Yüksek Seçim Kurulu, Sayıştay, İl ve İlçe Seçim Kurulları ile adli ve idari yargı (Ceza İnfaz Kurumları ve İcra Müdürlükleri personeli dahil)

NOT:

-Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

-Döner sermayeden yararlananlar için, sabit döner sermaye ödemesi (net ek ödeme miktarı kadar) hesaplamaya dahil edilmiştir.

-Zorunlu Bireysel Emeklilik Sigortası primi ve sendika aidatı kesintileri ile yabancı dil tazminatı, toplu sözleşme ikramiyesi, sosyal denge tazminatı, fazla çalışma ücreti, ek ders ücreti, ikramiye, ek ve ilave tazminat gibi ödemeler dikkate alınmamıştır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.