logo yeni

calisanlar2 copy

PERSONEL 2.350 TL PROMOSYON ALACAK

Aktif . Yayınlanma Ücret

Kayseri Erciyes Üniversitesi tarafından yapılan ve yetkili sendika olarak Türk Sağlık-Sen’in çalışanlar adına katıldığı banka promosyon ihalesinden, her personele 2.350 TL çıktı. 3 yıllığına yapılan anlaşma sonucunda, 4.651 personelin alacağı promosyon paraları 1 defada ve Şubat 2013’te peşin olarak ödenecek.

Türk Sağlık Sen'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Halk Bankası'nın en yüksek teklifi vererek aldığı promosyon anlaşmasına göre, üniversitenin idari ve akademik personeli kişi başına 2 bin 350 TL alacak. 3 yıllığına yapılan anlaşma sonucunda, 4 bin 651 personelin alacağı promosyon paraları 1 defada Şubat 2013'te peşin olarak ödenecek.

Kuruma daha sonra atanacak veya tayinle gelecek memurların promosyon paraları da  yapılan anlaşma ile garantiye alındı. Buna göre dağıtılan miktarın 3 yıllık süreye oranlanmak suretiyle geriye kalan süre hesaplanarak, promosyon miktarı banka tarafından kurumda göreve başlayan memurların hesabına yatırılacak.

Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, ücretleri dolayısıyla elde edilecek gelirin çalışanların hakkı olduğunu söyledi. Kahveci, “Bu konuda verdiğimiz uzun mücadeleler sonucunda promosyon paralarının çalışanlara ödenmesini sağladık. Kayseri'de de üniversite şubemiz, çalışanlar adına katıldığı promosyon anlaşmasında çalışanların rekor bir promosyon ücreti almalarını sağlamışlardır.” dedi.

Bir seferde peşin olarak alınacak 2 bin 350 TL'nin çalışanların sıkıntılarını gidereceğini belirten Kahveci, “Son zamanlarda promosyon paralarında yaşanan düşüşe rağmen böyle bir rakamın ortaya çıkması çalışanlar adına memnuniyet vericidir. Türk Sağlık-Sen Kayseri Üniversite Şubesi, Erciyes Üniversitesi yönetimi ve Halk Bankası böyle bir anlaşma ile örnek olmuşlardır. Sendika olarak, yetkili olduğumuz tüm kurumlarda çalışanları memnun edecek promosyon anlaşmaları için var gücümüzle çaba sarf ediyoruz.” diye konuştu.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.