logo yeni

calisanlar2 copy

ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU VE UNUTULAN MÜJDELER

Aktif . Yayınlanma Ücret

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2013 yılı için uygulanacak asgari ücreti belirlemek üzere 13 Aralık Perşembe günü ikinci kez toplanacak.

Türk-İş Genel Merkezi'nde toplantılarını yapan komisyona kamu temsilcileri, Türk-İş ve Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) heyetleri katılacak. Komisyonda işçi kesimi Türk-İş tarafından, işveren kesimi ise TİSK tarafından temsil ediliyor. 15 kişilik Komisyon, 5 işçi, 5 işveren, 5'de devlet temsilcisinden oluşuyor. Komisyon en az 10 üyenin katılımı ile toplanıyor ve oy çokluğu ile karar veriyor.

Perşembe günü yapılması beklenen toplantıda, ilk turda alınan karar doğrultusunda Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Kalkınma Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı'ndan istenen ekonomik ve sosyal durumla ilgili verilerin değerlendirilmesi bekleniyor.

Bu arada yeri gelmişken, 2-3 ay önce cıkıp cıkmayacağı bile belli olmayan bir anayasa taslağına dayanarak, asgari ücretlilerin vergi dışında kalacağı haberlerini müjde başlıklarıyla servis eden kıymetli medyamızı da yad etmek istiyoruz. Her ne kadar bu müjdeli haberleri kıymetli medyamız ve bazı siyasilerimiz unutmuş olsa da biz asgari ücretlimizi ve bu tür haberleri zamanı geldikçe hatırlatacağız diyoruz.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.