logo yeni

calisanlar2 copy

2020 YILI BAŞINDA EK ÖDEMESİ ARTACAK OLAN KAMU GÖREVLİLERİ

Aktif . Yayınlanma Ücret

personelKamu görevlilerinin 375 sayılı KHK kapsamında yararlandığı ek ödemeler, bazı personel hakkında 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren artırımlı uygulanacak.

Kamu görevlilerinin 2020 ve 2021 yıllarına ilişkin mali ve sosyal haklarında bazı düzenlemeler içeren Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararında,  kamu görevlilerinden bazılarının ek ödeme puanlarının artırılmasına ilişkin hükümler de yer aldı.

Ek ödeme oranlarının artması, ilgili personelin aylık ücretlerine genel maaş zammı dışında ilave artış olarak yansıyacak.

Kamu görevlilerinden hangilerinin ek ödemesinin ne kadar arttığı ve bu artışların 2020 yılının ilk altı ayında ilgililerin aylık net maaşına ne kadar ilave artış getireceği konusunda memurunyeri.com olarak hazırladığımız tabloya aşağıda yer verilmiştir.

Kimlerin ek ödemesi ne kadar arttı?

İlgili personel

Ek ödeme oranındaki artış

2020 yılı ilk altı ayında net maaşa etkisi

TEİAŞ Yük Tevzi Müdürlüklerinde vardiya görevi yapan teknik personel

5 puan

68 TL

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğünün; Kırka ve Emet İşletme Müdürlüklerinde çalışan personel*

20 puan

272 TL

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğünün; Kestelek, Bandırma ve Bigadiç İşletme Müdürlüklerinde çalışan personel*  

10 puan

136 TL

EÜAŞ Genel Müdürlüğünün; Batman, Alpaslan, Deriner, Muratlı, Sarıyar, Demirköprü, Karkamış, Kılıçkaya ve Gökçekaya hidroelektrik santrallerinde görev yapan personeli

10 puan

136 TL

TEİAŞ canlı bakım işletme müdürlüklerinde görevi yapan teknik personel**

10 puan

 136 TL

Not: Ek ödemesi döner sermayeden ödenenler için yapılan artışın aylık net maaşa etkisi hesaplanırken gelir vergisi dikkate alınmamıştır.

*2018-2019 yıllarında, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğünün Kırka, Kestelek, Bandırma, Emet, Bigadiç İşletme Müdürlüklerinde çalışan kamu görevlilerine her ay 30 TL ilave ödeme yapılıyordu, bu ödeme 2020-2021 yıllarında yapılmayacak.

**2018-2019 yıllarında, TEİAŞ canlı bakım işletme müdürlüklerinde görevi yapan teknik personele her ay 110 TL ilave ödeme yapılıyordu, bu ödeme 2020-2021 yıllarında yapılmayacak. 

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.