logo yeni

calisanlar2 copy

2019 YILINDA KAMU GÖREVLİLERİNDEN HANGİLERİNE NE KADAR MAKTU ÖDEME YAPILACAK?

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas 21Kamu kurum ve kuruluşlarında çeşitli statü ve unvanlarda görev yapan kamu görevlilerinden bazılarına belli tutarlarda ödeme de yapılıyor.

İlgili personele aylık ücretlerinden ayrı olarak verilen maktu ödemelerin 2019 yılında hangi kamu görevlisine ne kadar ödeneceği 4.Dönem Toplu Sözleşme ile belirlenmiştir.

2019 yılında maktu ödemeden yararlanacak kamu görevlileri ile maktu ödemelerin miktarı şöyle olacak:

**Karayolları Genel Müdürlüğü bakım ve trafik teknik görevlilerinden bakım ve trafik emniyeti hizmetlerini aynı zamanda araç kullanarak fiilen yerine getiren personele 2018 yılında olduğu gibi aylık 84 TL maktu ödeme yapılacak.

*Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının taşra teşkilatında çalışan arama kurtarma teknisyenlerinden arama ve kurtarma hizmetlerini aynı zamanda araç kullanarak fiilen yerine getiren personele 2018 yılında olduğu gibi aylık 84 TL maktu ödeme yapılacak.

**T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü ve bağlı ortaklıkları personelinden kataner hattının geçtiği işyerlerinde fiilen çalışan personele 2018 yılında olduğu gibi aylık 46 TL maktu ödeme yapılacak.

**Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü canlı bakım işletme müdürlüğünde memur ve sözleşmeli statülerdeki teknik personele 2018 yılında olduğu gibi aylık 110 TL maktu ödeme yapılacak.

**Yüksek Hızlı Trenlerde görev yapan makinistlere 2018 yılında olduğu gibi aylık 84 TL maktu ödeme yapılacak.

**Luthiye ve notist unvanlı sözleşmeli personele ve 5441 sayılı Kanunun 5/C maddesi ile 1309 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki sözleşmeli personele 2018 yılında olduğu gibi aylık 84 TL maktu ödeme yapılacak.

**ARFF ve apron memurlarının aylık temel ücretlerine, 2018 yılında olduğu gibi 60 TL ilave edilecek.

**ÇAYKUR Genel Müdürlüğünde kampanya döneminde görev yapan personele, yılda 3 ay ile sınırlı olmak üzere 2018 yılında olduğu gibi aylık 84 TL ödeme yapılacak.

**Marmaray tüp tünelinde fiilen çalışanlara, 2018 yılında olduğu gibi günlük 6 TL tutarında ilave ödeme yapılacak.

**Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğünün Kırka, Kestelek, Bandırma, Emel, Bigadiç İşletme Müdürlüklerinde çalışan kamu görevlilerine 2018 yılında olduğu gibi her ay ilave 30 TL ödenecek.

**Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğünün işletme müdürlüklerinde çalışan kamu görevlilerine 2018 yılında olduğu gibi her ay ilave 30 TL ödenecek.

**Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğünde çalışan kamu görevlilerine 2018 yılında olduğu gibi her ay ilave 30 TL ödenecek.

**Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğünün silah, barut, kapsül, fişek, pirinç, roket, ağır silah, çelik, mühimmat, hurda, makine ve maske fabrikaları ve işletme müdürlüklerinde çalışan kamu görevlilerine 2018 yılında olduğu gibi her ay ilave 30 TL ödenecek.

**Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğünde kampanya döneminde görev yapan personele, 2018 yılında olduğu gibi yılda en çok 3 ay olmak üzere her ay 84 TL ödenecek.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.