logo yeni

calisanlar2 copy

EĞİTİM DURUMLARINA GÖRE ÇÖZÜMLEYİCİ VE PROGRAMCI MAAŞI NE KADAR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

bilgisayar isletmeniTeknik Hizmetler Sınıfı kapsamında olan ve zam/tazminatları toplu sözleşmelerle belirlenen çözümleyici ve programcı kadro unvanlı Devlet memurlarının aylık maaş miktarı, eğitim durumlarına göre farklılık göstermektedir.

Kıdem süreleri ile aylık/kadro seviyeleri aynı olan lisans mezunu Programcı ve Çözümleyiciler hakkında; teknik lisans mezunu olup olmamalarına ve mezun oldukları teknik lisans bölümlere göre değişen zam puanları ve tazminat oranları uygulanmaktadır.

Bu kapsamda, lisans düzeyinde çeşitli öğrenim dallarından mezun olup “Programcı” veya “Çözümleyici” unvanlı kadrolarda Devlet memuru olarak görev yapanların, 2018 yılının ikinci yarısına (%15 gelir vergisi oranı geçerli olduğunda) ilişkin aylık net maaş miktarlarına aşağıdaki tabloda yer verilmiştir.

Lisans mezunu Çözümleyici ve Programcı maaşı

(2018 yılı ikinci yarısında net maaş)

Hizmet Yılı

Mühendis

Fizikçi / Matematikçi / İstatistikçi

Teknik Lisansiyer Olmayan

25 yıl ve daha fazla

4.804 TL

4.469 TL

4.134 TL

1 yıldan az

4.199 TL

3.905 TL

3.615 TL

NOT: Tablodaki hesaplamada;

*Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (veya eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

*Gelir Vergisi oranı %15 olarak uygulanmıştır.

*Çalışılan kurum, yer ve bölgeden kaynaklı ödeme farklılıkları dikkate alınmamıştır.

*Bireysel emeklilik sigortası primi ve sendika aidatı kesintisi ile toplu sözleşme ikramiyesi ve  yabancı dil tazminatı ödemeleri dikkate alınmamıştır.

*Döner sermayeden yararlananlar için, sabit döner sermaye ödemesi (net ek ödeme miktarı kadar) hesaplamaya dahil edilmiştir.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.