logo yeni

calisanlar2 copy

MÜDÜR KADROSUNA ATANAN MÜDÜR YARDIMCISININ MAAŞI NE KADAR ARTIYOR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

mudurKamu kurum ve kuruluşlarında Müdür Yardımcısı unvanlı kadrolarda görev yapanların aylık maaş ve bu unvandan emekli olduklarında alacakları emekli maaş ve ikramiye miktarları, Müdür/Şube Müdürü unvanlı kadrolarda olanlara göre sadece aylık maaş yönüyle farklılık göstermektedir.

Şube Müdürü/Müdür ve Müdür Yardımcısı kadrosunda (kadro unvanı farklı olan müdür ve müdür yardımcıları hariç) olup aylık/kadro derecesi aynı olan Devlet memurlarının; ek göstergeleri ile emeklilik hakları da aynı seviyede olurken, haklarında uygulanan özel hizmet tazminatı ve ek ödeme oranları ile yan ödeme puanları farklı olduğundan aylık maaş miktarları aynı değildir.

Şube Müdürü/Müdür kadro unvanlı olanlar ile Müdür Yardımcısı kadro unvanlı olanların aylık maaş ve emeklilik haklarının nasıl olduğunu görebilmek amacıyla, bu unvanlarda görev yapanların; kadro derecesi 1, emekli keseneğine esas seviyesi 1/4, hizmeti 30 yıl olarak 15 Aralık 2018 tarihinden önce emekliye ayrılmaları durumunda alabilecekleri aylık net maaş ile mekli maaş ve ikramiyesinin miktarına ilişkin bilgilere aşağıdaki Tabloda yer verilmiştir.

Tabloda emekli maaş ve ikramiyesine ilişkin hesaplama, 1 Ekim 2008 tarihinden önce T.C. Emekli Sandığı Kanununa tabi bir göreve başlamış olanlara ilişkindir. Ayrıca aylık maaşa ilişkin hesaplama, eş ve çocuk nedeniyle aile yardımından ve asgari geçim indiriminden yararlanmayan personele göre yapıldığından, tablodaki maaş tutarlarına, personelin eş ve çocuk durumuna göre eklenmesi gereken net miktarlar için tıklayınız …

Müdür Yardımcısı ile Şube Müdürü/Müdür maaş ve emeklilik hakları arasındaki fark

Unvan

Hizmet Yılı

D/K

Aylık Net Maaş

Emekli Aylığı

Emekli İkramiyesi

Müdür / Şube Müdürü

30

1/4

5.103 TL

2.569 TL

82.345 TL

Müdür Yardımcısı

30

1/4

4.925 TL

2.569 TL

82.345 TL

Müdür ile Müdür Yardımcısı arasındaki aylık maaş ve emeklilik hakları farkı

178 TL

0 TL

0 TL

NOT: Maaş hesaplamasında;

**Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

**Döner sermayeden yararlananlar için, sabit döner sermaye ödemesi (net ek ödeme miktarı kadar) hesaplamaya dahil edilmiştir.

**Çalışılan kurumdan kaynaklı zam ve tazminat ödemesi farklılıkları dikkate alınmamıştır.

**Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.

**Gelir Vergisi oranı %15 olarak uygulanmıştır.

**Bireysel Emeklilik Sigortası (BES) primi ksintisi dikkate alınmamıştır.

**Yabancı Dil Tazminatı hesaplamaya dahil edilmemiştir.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.