logo yeni

calisanlar2 copy

PROGRAMCI VE ÇÖZÜMLEYİCİ MAAŞI MEZUN OLUNAN OKULA GÖRE DEĞİŞİYOR

Aktif . Yayınlanma Ücret

programciTeknik Hizmetler Sınıfı kapsamına alınmaları Bakanlar Kurulu Kararı ile sağlanan ve zam/tazminatları da toplu sözleşme ile belirlenen programcı ve çözümleyici kadro unvanlı Devlet memurlarının aylık maaş miktarını, kıdem süreleri ve derecelerinin yanı sıra eğitim durumları da etkiliyor.

Programcı ve Çözümleyici unvanlı kadrolarında görev yapan ve kıdem süreleri ile derece/kademeleri aynı olan lisans mezunu Devlet memurları hakkında;  teknik lisans mezunu olup olmamalarına ve teknik lisans mezunu oldukları bölümlere göre farklı zam puanı ile tazminat oranları uygulanmaktadır.

Lisans seviyesinde çeşitli öğrenim dallarından mezun olup “Programcı” veya “Çözümleyici” unvanlı kadrosunda görev yapan Devlet memurlarının, 2018 yılının ilk yarısın alabildikleri (%15 gelir vergisi diliminde) aylık net maaş bilgilerine, işe yeni girenler ile 25 ve daha fazla hizmeti olanla personel yönüyle aşağıdaki tabloda yer verilmiştir.

Lisans mezunu Programcı/Çözümleyici maaşı (2018 yılının ilk yarısında)

Lisans mezunu olunan bölüm

Kıdem Yılı

Aylık Net Maaş

Mühendis 

Mimar 

Şehir Plancısı

Bölge Plancısı

25 yıl ve üzeri

4.433 TL

Yeni başlayan

3.877 TL

Jeolog, Hidrolog, Hidrojeolog, Jeofizikçi, Kimyager, Fizikçi, Jeomorfolog, Arkeolog, Matematikçi, İstatistikçi, Astronom, Tütün Eksperi, Teknik Öğretmen

25 yıl ve üzeri

4.126 TL

Yeni başlayan

3.606 TL

Diğer Lisansiyerler

25 yıl ve üzeri

3.817 TL

Yeni başlayan

3.340 TL

*Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (veya eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

*Çalışılan kurum, yer ve bölgeden kaynaklı ödeme farklılıkları dikkate alınmamıştır.

*Bireysel emeklilik sigortası primi ve sendika aidatı kesintisi ile toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.

*Döner sermayeden yararlananlar için, sabit döner sermaye ödemesi (net ek ödeme miktarı kadar) hesaplamaya dahil edilmiştir.

*Bölge Plancısının yan ödeme puanı toplamı Şehir Plancısına göre 25 puan daha az olup, net maaş etkisinin de 73 kuruş olması nedeniyle, bu durum yukarıdaki tabloda dikkate alınmamıştır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.