logo yeni

calisanlar2 copy

GÖREVDE YÜKSELME SURETİYLE ŞEF OLURSANIZ MAAŞINIZ NE KADAR ARTAR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

gorevde yukselmeKamu kurum ve kuruluşlarına ait Şef unvanlı kadrolara, kurumların özel yönetmelikleri kapsamında yapılan görevde yükselme sınavlarının sonucuna göre çeşitli unvanlardaki Devlet memurlarının atanması mümkün olabilmektedir.

Yapılan görevde yükselme sınavları neticesinde Şef kadrosuna atananların aylık maaşındaki artış, daha önce bulundukları unvana (ve aylık/kadro seviyesine) göre değişen miktarlarda olmaktadır.

Bu yazımızda, kazanılmış hak aylık dereceleri 1 olan ve bulundukları unvanlarda atanabilecekleri en üst deredeki kadrolarda aynı kıdem süresiyle bulunan Devlet memurlarından bazı unvanlarda görev yapanların, görevde yükselme suretiyle 3.derece Şef kadrosuna atanmaları durumunda aylık net maaşlarının ne kadar artacağına değinilecektir.

Görevde yükselme suretiyle Şef kadrosuna atananların aylık maaşlarında görülecek değişiklik, kurumlararası zam ve tazminat farklılıkları nedeniyle farklı miktarlarda olabilirken, bu yazımızda özel hizmet tazminatından yararlanan ve yan ödemeleri en düşük seviyede olup yükseköğrenim (dini, sağlık ve teknik nitelikte olmayan) personele ilişkin hesaplama yapılmıştır.

Görevde yükselerek Şef (GİH) kadrosuna atanma halinde net maaş artışı

(2018 yılının ilk yarısında ve %15 gelir vergisi diliminde)

Şef Kadrosuna Atananların Önceki Unvanı (örnek unvanlar)

Aylık Maaştaki

Net Artış Miktarı

Teknisyen

72 TL

Bilgisayar İşletmeni

129 TL

VHKİ

129 TL

Ekonomist

154 TL

Koruma Ve Güvenlik Görevlisi

185 TL

İmam

231 TL

Memur

241 TL

Şoför

241 TL

Sekreter

241 TL

Hizmetli

613 TL

*Çalışılan yer, bölge ve kurumdan kayaklı yan ödeme ve özel hizmet tazminatı farklılıkları, sosyal denge tazminatı, ikramiye ve fazla çalışma ücreti gibi ödemeler dikkate alınmamıştır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.