logo yeni

calisanlar2 copy

TEKNİK PERSONELDEN BAZILARININ EK ÖDEMESİ ARTACAK

Aktif . Yayınlanma Ücret

muhendisKamu İktisadi Teşebbüslerinde görevli teknik personelden bazıları hakkında geçerli olan ek ödeme oranları 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olarak 12 puan artacak.

Bu yıl imzalanan 4.Dönem Toplu Sözleşmede, KİT’lerde görev yapan teknik personelden bazılarının ek ödeme oranlarının artırılmasına ilişkin hüküm de yer aldı.

Bu düzenlemeyle, 2015 yılında imzalanan 3.Dönem Toplu Sözleşmede ek ödeme oranları 12 puan artırılan KİT teknik personeli arasına yeni unvanlar dahil edilmiş oldu.

KİT’lerde teknik personelden bazılarının ek ödemesi artacak

Kamu İktisadi Teşebbüslerinde; teknik şef, atölye şefi, teknik amir, teknik uzman ve şehir plancısı pozisyonlarında görev yapan sözleşmeli personelin ek ödeme oranları, 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olarak 12 puan artacak.

Bu artış, ilgili personelin aylık net maaşında 2018 yılının ilk yarısında 116 TL tutarında ilave artış olacağı anlamına geliyor. 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli enflasyon farkı zammı yapılması durumunda, ek ödeme artışından kaynaklı net maaştaki artış daha yüksek miktarda olacak.

KİT’lerde bazı personelin ek ödemesi 2016 yılı başından itibaren artmıştı

Kamu İktisadi Teşebbüslerinde; grup başmühendisi, başmühendis, başmimar, mühendis, mimar ve veteriner hekim pozisyonlarında görev yapan sözleşmeli personelin ek ödeme oranları, 1 Ocak 2016 tarihinden geçerli olarak 12 puan artırılmıştı. Bu personelin ek ödemelerinin 12 puan artırımlı ödenmesi uygulanmasına 2018 ve 2019 yıllarında da devam olunacak.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.