logo yeni

calisanlar2 copy

DİN HİZMETLERİ SINIFINDAKİ BAZI PERSONEL İLAVE MAAŞ ARTIŞI ALACAK

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas8Din Hizmetleri Sınıfı kapsamındaki “Murakıp” unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurları, 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olarak ilave maaş artışından yararlanacak.

Kamu görevlilerinin 2018-2019 yıllarına ilişkin mali ve sosyal hakları konusunda belirlemeler içeren 4.Dönem Toplu Sözleşmede; 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olarak katsayıların %4 oranında artırılmasının yanı sıra, "Murakıp” unvanlı kadrolarda bulunanların din hizmetleri tazminatı oranının 3 puan artırılması hususu da yer alıyor.

Din Hizmetleri Sınıfına dahil Murakıp unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurları hakkında geçerli olan din hizmetleri tazminatı oranları, 2015 yılında imzalanan 3.Dönem Toplu Sözleşmeyle 2016 ve 2017 yılları için 7 puan artırılmıştı. Bu artış, 2018 ve 2019 yılları için 3 puan daha yükseltilerek 10 puana çıkarılmış oldu.

Murakıp (DH) kadrosunda görev yapanlara ilave maaş artışı var

Toplu sözleşme ile Murakıp unvanlı kadrolarda olanların din hizmetleri tazminatı oranının “3 puan” artırılması, bu kadrolarda görev yapanların maaşında 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olarak ilave artış olacağı anlamına geliyor.

Buna göre, 3 puanlık din hizmetleri tazminatı artışının Murakıp(DH) unvanlı kadrolarda görev yapanların net maaşına ilave etkisi, 2018 yılının ilk altı aylık döneminde;

**1/9/2008 tarihinden önce memuriyete girmiş olanlar için aylık net 29,06 TL,

**30/8/2008 tarihinden sonra memuriyete girmiş olanlar için aylık net 25,56 TL

olacak. (enflasyon farkı zammı yapılması durumunda, yukarıdaki tutarlar daha fazla olacak)

İlgili düzenleme (toplu sözleşmenin diyanet ve vakıf hizmet koluna ilişkin bölümünde)

Murakıpların din hizmetleri tazminatı

Madde 6- (1) 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karara ekli (III) sayılı Cetvele göre murakıp kadrolarında bulunanların dereceleri itibarıyla yararlanmakta oldukları din hizmetleri tazminatı oranlarına 10 puan ilave edilir.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.