logo yeni

calisanlar2 copy

UZMAN VETERİNER HEKİM İLE VETERİNER HEKİM MAAŞLARI ARASINDAKİ FARK

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas20Veteriner Hekimlerin, ilgili mevzuat çerçevesinde ihtisas yapmak suretiyle Uzman Veteriner Hekim unvanını kazanmaları aylık maaşlarında artış sağlamaktadır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi Veteriner Hekim olarak görev yapanlar, Uzman Veteriner Hekim unvanını kazandıklarında zam ve tazminatları da artmaktadır.

Yan ödeme puanları

Veteriner Hekim unvanlı Devlet memurlarının aylık yan ödemelerinin hesabında toplam 4350 puan kullanılırken, Uzman Veteriner Hekimler için ise 4450 puan esas alınmaktadır.

Tazminatları

Veteriner Hekim unvanlı Devlet memurlarının aylık özel hizmet tazminatı hesabında ilk 4 derece için %135 ve diğer dereceler için %130 oranı kullanılırken, Uzman Veteriner Hekimler için ise ilk dört derecede %145 ve diğer derecelerde %135 oranı esas alınmaktadır.

Uzman Veteriner Hekim maaşı uzman olmayanlara göre ne kadar fazla?

Uzman Veteriner Hekimlerin aylık net maaşları, aylık/kadro seviyesi ve hizmet süresi aynı olan Veteriner Hekimlere göre daha fazladır.

2017 yılının ikinci yarısında geçerli olan katsayılara göre (%15 gelir vergisi diliminde), Uzman Veteriner Hekim net maaşının Veteriner Hekim maaşından ne kadar fazla olduğu aşağıda belirtilmiştir.

a-) 15/10/2008 tarihinden önce memuriyete girenlerden (aylık/kadro seviyeleri ile hizmet süreleri aynı);

-Aylıklarını ilk dört dereceden alanlar arasında 100 TL fark vardır.

-Aylıklarını diğer derecelerden alanlar arasında 51 TL fark vardır.

b-) 14/10/2008 tarihinden sonra memuriyete girenlerden (aylık/kadro seviyeleri ile hizmet süreleri aynı);

-Aylıklarını ilk dört dereceden alanlar arasında 88 TL fark vardır.

-Aylıklarını diğer derecelerden alanlar arasında 46 TL fark vardır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.