logo yeni

calisanlar2 copy

GÖREVDE YÜKSELME SURETİYLE ŞUBE MÜDÜRÜ OLURSANIZ MAAŞINIZ NE KADAR ARTAR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

gorevde yukselme2Kamu kurum ve kuruluşlarına ait Şube Müdürü kadrolarına görevde yükselme suretiyle atama yapılmasında, kurumların özel yönetmelikleri kapsamında çeşitli unvanlardaki Devlet memurları açılan sınavlara katılabilmektedir.

Yapılan görevde yükselme sınavları neticesinde Şube Müdürü kadrosuna atananların aylık maaşı, daha önce bulundukları unvana (ve aylık/kadro seviyesine) göre değişen miktarlarda artmaktadır.

Bu yazımızda, kazanılmış hak aylık dereceleri 1 olan ve bulundukları unvanlarda atanabilecekleri en üst deredeki kadrolarda aynı kıdem süresiyle bulunan Devlet memurlarından bazı unvanlarda görev yapanların, görevde yükselme suretiyle 1.derece Şube Müdürü kadrosuna atanmaları durumunda aylık net maaşlarının ne kadar artacağından söz edilecektir.

Şube Müdürü kadrolarına görevde yükselme suretiyle atananların aylık maaşlarında görülecek değişiklik, adalet hizmetleri tazminatı ödenen kurumlarda görev yapanlar ile bu tazminatın ödenmediği diğer kurumlarda görev yapanlar için farklı miktarlarda olacaktır. (Bu yazımızda sadece özel hizmet tazminatı ödenen kurumlar yönüyle değerlendirme yapılacaktır)

Öte yandan, görevde yükselme suretiyle Şube Müdürü kadrosuna atanacakların, bu atama sırasında torba derecelere atanması (kazanılmış hak aylık seviyesinden daha üst derecelere atanma) durumunda, maaşında görülecek artış miktarı daha fazla olabilecektir. (Bu şekilde atamaya burada değinilmeyecektir.)

Şube Müdürü (GİH) kadrosuna atanma halinde net maaştaki artış

(2017 yılının ikinci yarısında, %15 gelir vergisi diliminde, aylık seviyesinde değişiklik olmadığında)

ŞUBE MÜDÜRÜ (GİH) KADROSUNA ATANANLARIN UNVANI

(atanabilecek unvanlar kurumlara göre değişebiliyor)

Aylık Maaştaki

Net Artış/Azalış Miktarı

Mühendis

(-)79 TL

Veteriner

(-)41 TL

Araştırmacı

154 TL

Avukat

181 TL

İş ve Meslek Danışmanı

441 TL

İstatistikçi

503 TL

Programcı (mesleki sayılmayan lisans mezunu)

844 TL

Hemşire (mesleki lisans)

888 TL

Kütüphaneci

892 TL

Tekniker (mesleki sayılmayan lisans mezunu)

893 TL

Vaiz (mesleki lisans)

1.019 TL

Uzman (kariyer olmayan)

1.119 TL

Öğretmen

1.166 TL

Şef

1.202 TL

Bilgisayar İşletmeni

1.324TL

VHKİ

1.324 TL

Koruma Ve Güvenlik Görevlisi

1.377 TL

Ekonomist

1.406 TL

Memur

1.430 TL

*Çalışılan yer, bölge ve kurumdan kayaklı yan ödeme ve özel hizmet tazminatı farklılıkları, sosyal denge tazminatı, ikramiye, ek ders ve fazla çalışma ücreti gibi ödemeler dikkate alınmamıştır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.