logo yeni

calisanlar2 copy

İCRA MEMURLARINDAN BAZILARINA İLAVE ÖDEME YAPILACAK

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas 7Mahalli idarelerde "icra memuru" unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurlarından, sosyal denge tazminatından yararlanmayanlara, 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olarak aylık ilave ödeme yapılacak.

Kamu görevlilerinin 2018-2019 yıllarına ilişkin mali ve sosyal hakları konusunda belirlemeler içeren 4.Dönem Toplu Sözleşmede; 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olarak katsayıların %4 oranında artırılmasının yanı sıra, "İcra Memuru" unvanlı kadrolarda bulunanlardan bazılarının tazminat oranları 10 puan artırımlı ödenecek.

İcra Memurlarından bazılarına ilave maaş artışı var

Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi uygulanmayan mahalli idarelerde "icra memuru" unvanlı kadrolarda görev yapanların tazminat oranının “10 puan” artırılması, bu kadrolarda görev yapanların maaşında 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olarak ilave artış olacağı anlamına geliyor.

Buna göre, 10 puanlık tazminat artışının, kapsamdaki "İcra Memuru" unvanlı personelin aylık nat maaşına ilave etkisi, 2018 yılının ilk altı aylık döneminde;

**1/9/2008 tarihinden önce memuriyete girmiş olanlar için aylık net 101 TL,

**30/8/2008 tarihinden sonra memuriyete girmiş olanlar için aylık net 89 TL

olacak.

Toplu sözleşmedeki düzenleme (yerel yönetim hizmet koluna ilişkin bölüm)

"İcra memurlarının tazminatı

Madde 14- (1) Bu hizmet kolunda yer alıp da sosyal denge tazminatı sözleşmesi uygulanmayan idarelerin icra memuru kadrolarında bulunanların 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karara ekli (III) sayılı Cetvele göre dereceleri itibarıyla yararlanmakta oldukları tazminat oranlarına 10 puan ilave edilir."

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.