logo yeni

calisanlar2 copy

HANGİ MEMURLARIN YAN ÖDEMESİ ARTACAK?

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas 7657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine göre aylık alan Devlet memurlarından bazılarının yararlandığı yan ödemeler artıyor.

Kamu görevlilerinin 2018 ve 2019 yıllarına ilişkin mali ve sosyal hakları konusunda belirlemeler içeren 4.Dönem Toplu Sözleşmede, Devlet memurlarından bazılarının yan ödemelerinin 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olarak artırılmasına ilişkin hükümler de yer aldı.

Veznedarların yan ödemelerinde artış

Kamu kurum ve kuruluşlarına ait Veznedar unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurları hakkında geçerli olan 700 puanlık Mali Sorumluluk Zammı, %50 artırımlı ödenecek. Bu artışın ilgili personelin maaşına etkisi, 2018 yılının ilk altı aylık döneminde aylık net 10 TL olacak.

İtfaiye personelinin yan ödemelerinde artış

İtfaiye teşkilatlarına ait; müdür yardımcısı, grup amiri, amir, itfaiyeci, başçavuş, çavuş, onbaşı, er, operatör ve şoför kadrolarında görev yapan Devlet memurları hakkında geçerli olan toplam 700 puanlık yan ödemeler (iş güçlüğü, iş riski ve temininde güçlük zammı puanları), %50 artırımlı ödenecek. Bu artışın ilgili personelin maaşına etkisi, 2018 yılının ilk altı aylık döneminde aylık net 10 TL olacak.

Zabıta personelinin yan ödemelerinde artış

Zabıta teşkilatlarına ait; zabıta amiri, zabıta amir yardımcısı, zabıta başkomiseri, zabıta komiseri, zabıta komiser yardımcısı ve zabıta memuru kadrolarında görev yapan Devlet memurları hakkında geçerli olan toplam 675 puanlık yan ödemeler (iş güçlüğü ve iş riski zammı puanları), %50 artırımlı ödenecek. Bu artışın ilgili personelin maaşına etkisi, 2018 yılının ilk altı aylık döneminde aylık net 10 TL olacak.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü personelinin yan ödemelerinde artış

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünde görev yapan Devlet memurlarından, aylıkları 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre ödenenlerin yararlanmakta oldukları yan ödeme puanları %20 artırımlı ödenecek. Unvanlar itibarıyla yan ödeme puanları farklı olduğundan, haklarında geçerli olan yan ödemeler toplam puanına göre ilgililerin net maaşındaki artış da farklı olacak.

Ölçü ve ayar memurlarının yan ödemelerinde artış

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı taşra teşkilatına ait Ölçü ve Ayar Memuru unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurlarına, 600 puan iş riski zammı ödenecek. Bu ödemenin ilgili personelin maaşına etkisi, 2018 yılının ilk altı aylık döneminde aylık net 17 TL olacak.

Arama kurtarma teknisyenlerinin yan ödemelerinde artış

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı taşra teşkilatına ait Arama Kurtarma Teknisyeni unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurlarına, 600 puan iş riski zammı ödenecek. Bu ödemenin ilgili personelin maaşına etkisi, 2018 yılının ilk altı aylık döneminde aylık net 17 TL olacak.

Sağlık teknikerlerinin yan ödemelerinde artış

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının taşra teşkilatına ait Sağlık Teknikeri unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurlarına, 1500 puan iş riski zammı ilave olarak ödenecek. Bu ödemenin ilgili personelin maaşına etkisi, 2018 yılının ilk altı aylık döneminde aylık net 43 TL olacak.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.