logo yeni

calisanlar2 copy

MÜBAŞİRLERE YAPILAN İLAVE MAAŞ ZAMMI NE KADAR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

maasMübaşir unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurlarının aylık maaşlarına 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olarak ilave maaş zammı yapıldı.

Kamu görevlilerinin 2018-2019 yıllarına ilişkin mali ve sosyal hakları konusunda belirlemeler içeren 4.Dönem Toplu Sözleşmede; 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olarak katsayıların %4 oranında artırılmasının yanı sıra, "Mübaşir” unvanlı kadrolarda bulunanların tazminat oranının 2 puan artırılması hususu da yer alıyor.

Mübaşir unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurları hakkında geçerli olan tazminat oranları, 2015 yılında imzalanan 3.Dönem Toplu Sözleşmeyle 2016 ve 2017 yılları için 5 puan artırılmıştı. Bu artış, 2018 ve 2019 yılları için 2 puan daha yükseltilerek 7 puana çıkarılmış oldu.

Mübaşir kadrosunda görev yapanlara ilave maaş artışı var

Toplu sözleşme ile Mübaşir unvanlı kadrolarda olanların tazminat oranının “2 puan” artırılması, bu kadrolarda görev yapanların maaşında 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olarak ilave artış olacağı anlamına geliyor.

Buna göre, 2 puanlık tazminat artışının Mübaşir unvanlı kadrolarda görev yapanların net maaşına ilave etkisi, 2018 yılının ilk altı aylık döneminde;

**1/9/2008 tarihinden önce memuriyete girmiş olanlar için aylık net 20 TL,

**30/8/2008 tarihinden sonra memuriyete girmiş olanlar için aylık net 18 TL

olacak.

Toplu sözleşmedeki düzenleme (büro, bankacılık ye sigortacılık hizmet koluna ilişkin toplu sözleşme)

“Mübaşirlerin tazminatı

Madde 7- (1) 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karara ekli (III) sayılı Cetvele göre mübaşir kadrolarında bulunanların dereceleri itibarıyla yararlanmakta oldukları tazminat oranlarına 7 puan ilave edilir.”

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.