logo yeni

calisanlar2 copy

BAZI TABİPLERİN MAAŞINDA İLAVE ARTIŞ OLACAK

Aktif . Yayınlanma Ücret

saglikKamu kurum ve kuruluşlarında tabip ve diş tabibi unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurları,1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olarak ilave maaş zammı alacak.

Kamu görevlilerinin 2018-2019 yıllarına ilişkin mali ve sosyal hakları konusunda belirlemeler içeren 4.Dönem Toplu Sözleşmede, tabip ve diş tabibi kadrolarında bulunanların aylık ücretlerine 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olarak %4 oranındaki genel maaş zammının yanı sıra 12 puanlık ek ödeme artışı yapılması kararlaştırıldı.

Ancak, 12 puanlık ek ödeme artışından, tabip ve diş tabibi kadrolarında olan her memur yararlanamayacak.

Ek ödemesi artacak olan tabipler

Toplu Sözleşmede yer alan hükme göre; (375 sayılı KHK’nın ek 9 uncu maddesinin üçüncü fıkrasında ayrıca ek ödeme yapılmayacağı belirtilenler hariç), Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfına dahil tabip ve diş tabibi kadrolarında bulunanların, aynı KHK’ya ekli (I) sayılı Cetvele göre yararlanmakta oldukları ek ödeme oranına 12 puan ilave edilecek.

375 sayılı KHK’nın 9 uncu maddesinin üçüncü fıkrası kapsamında;

-Sağlık Bakanlığı ile Türkiye Halk Sağlığı Kurumu (laboratuvarlar hariç) ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun merkez teşkilatları dışında görev yapan ve kendilerine döner sermayeden ek ödeme yapılanlara,

-Yükseköğretim kurumlarında görevli personelden, kendilerine döner sermayeden ek ödeme yapılanlara (tıp ve diş hekimliği fakülteleri ile sağlık uygulama ve araştırma merkezlerinde görev yapanlar)

-Adli Tıp Kurumunda görevli olup döner sermayeden ek ödeme alanlara,

-Türk Silahlı Kuvvetleri kadrolarında olup sağlık hizmetleri tazminatından yararlananlara,

-Sosyal Güvenlik Kurumunun merkez ve taşra teşkilatı kadrolarında bulunup, sağlık harcamalarına esas olan fatura ve reçetelerin incelenmesi işlerinde ve SGK sağlık kurullarında çalışıp kendilerine ek ödeme yapılanlara

-Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında görev yapan ve kendilerine ek ödeme yapılanlara

da ek ödeme yapılmıyor.

Bu nedenle, yukarıda sayılan kapsamda kendilerine ek ödeme yapılmayan tabip ve diş tabipleri, 4.Dönem Toplu Sözleşme ile getirilen 12 puanlık ek ödeme artışından da yararlanamayacak.

Toplu Sözleşme ilave maaş artışı sağlıyor

4.Dönem Toplu Sözleşme, tabip ve diş tabibi unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurları için 12 puanlık ek ödeme artışı getiriyor.

Ek ödemedeki bu artış, 2018 yılı başından itibaren tabip ve diş tabibi kadrolarında olanların aylık net maaşında ilave artış olacağı anlamına geliyor.

Bu düzenlemenin tabip ve diş tabiplerinin aylık maaşına ilave etkisi (2018 yılının ilk altı aylık döneminde) net 121 TL olacak.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.