logo yeni

calisanlar2 copy

KAMU GÖREVLİLERİNİN 2017 YILI TEMMUZ DÖNEMİ ZAM ORANI BELLİ OLDU

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas 16TÜİK tarafından açıklanan rakamlar ile 2017 yılı Haziran ayı enflasyonu belli olurken, Temmuz döneminde memur ve memur emeklileri ile diğer kamu görevlilerinin alacağı enflasyon farkı zammı da belli oldu.

TÜİK'ten açıklanan rakamlara göre, T

ÜFE’de 2017 yılı Haziran ayında bir önceki aya göre %0,27 düşüş, bir önceki yılın Aralık ayına göre %5,89, bir önceki yılın aynı ayına göre %10,90 ve on iki aylık ortalamalara göre %9,36 artış gerçekleşti.

Memur ve memur emeklilerinin 2017 Temmuz enflasyon farkı zammı

Toplu sözleşme hükümlerine göre, 2017 yılının ilk altı aylık dönemine ilişkin enflasyon (TÜFE) artış oranının %3’ten fazla çıkması durumunda, fazla çıkan kısım enflasyon farkı zammı olarak 2017 Temmuz döneminde yapılacak olan genel maaş zammı oranına ilave edilecek.

Haziran ayı enflasyon rakamlarına göre, kamu çalışanlarının Temmuz ayı itibariyle %4 lük toplu sözleşme zammına ilave olarak %2,89 oranında enflasyon farkı zammı alması kesinleşmiş oldu.

Enflasyon farkına göre maaşınızı kendiniz hesaplamak için tıklayınız.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.