logo yeni

calisanlar2 copy

DEVLET MEMURLARINDAN BAZILARININ GÜNDELİK VE KONAKLAMA ÜCRETİ ARTTI

Aktif . Yayınlanma Ücret

harcirah 2Harcırah Kanununda yapılan değişiklikle, Devlet memurlarından bazılarının görevleri sırasında yararlandıkları gündelik ve konaklama bedelleri artırıldı.

Bugün yayımlanan 7033 sayılı “Sanayinin Geliştirilmesi Ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”da, 6245 sayılı Harcırah Kanununda değişiklik yapılmasına ilişkin düzenleme de yer aldı.

Yapılan değişiklik;  Ürün Denetmeni, Ürün Denetmen Yardımcısı, Gümrük ve Ticaret Denetmeni ile Gümrük ve Ticaret Denetmen Yardımcısı kadrolarında görev yapanların görevleri sırasında yararlandıkları gündelik ve konaklama bedellerini artırdı.

**7033 sayılı Kanunun ilgili maddesi

MADDE 2 – 10/2/1954 tarihli ve 6245 sayılı Harcırah Kanununun 33 üncü maddesinin (b) fıkrasına “Sağlık Denetçileri ve Sağlık Denetçi Yardımcıları” ibaresinden sonra gelmek üzere “, Ürün Denetmenleri ve Ürün Denetmen Yardımcıları, Gümrük ve Ticaret Denetmenleri ve Gümrük ve Ticaret Denetmen Yardımcıları” ibaresi eklenmiştir.

**Gümrük ve Ticaret Denetmenleri, Ürün Denetmenleri ve bunların yardımcılarının görev harcırahı arttı

6245 sayılı Harcırah Kanununun 33 üncü maddesinin (b) fıkrasında sayılan Devlet memurlarının teftiş, denetim, inceleme yapmak amacıyla görevlendirildikleri hallerde, bu görevleri sırasında kendilerine daha yüksek miktarda gündelik ve konaklama ücreti ödeniyor.

Gümrük ve Ticaret Denetmenleri, Ürün Denetmenleri ve bunların yardımcılarının da Kanunun 33/b maddesi kapsamına alınmasıyla, bu memurlara da teftiş, denetim ve incele görevi yaptıkları süreler için daha yüksek tutarda harcırah ödenmesi sağlanmış oldu.

**Kariyer meslek personelinin gündelik ve konaklama bedeli

Kurumlarda kariyer meslek personeli olarak görev yapanlardan bazıları Harcırah Kanununun 33/b maddesi kapsamında yer alıp daha yüksek gündelik ve konaklama ücretinden yararlanırken, bazılarına ise genel hükümlere göre gündelik ve konaklama ücreti ödeniyor.

Kariyer meslek personelinin 2017 yılı gündelik ve konaklama bedelleri için tıklayınız …

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.