logo yeni

calisanlar2 copy

HANGİ CEZAEVLERİNDE PERSONELİN MAAŞI DAHA FAZLA?

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas2Çalışma koşulları ağır olan Ceza İnfaz Kurumları personelinin aylık ücretlerinin düşük seviyelerde olmasının yanı sıra,  aynı unvan ve derecede olmalarına rağmen görev yerlerinden dolayı bazı personelin aylık maaşları arasında az miktarda da olsa farklılık bulunmaktadır.

Görev yerlerinden dolayı maaşı farklı olan Ceza İnfaz Kurumu personeli:

Özel eğitim ve iyileştirme tatbik edilen cezaevleri, D ve F tipi cezaevleri ile Ankara kapalı, Bayrampaşa ve Buca cezaevlerinde;

*Cezaevi Müdürü,

* İdare Memuru,

*İnfaz ve Koruma Başmemuru,

*İnfaz ve Koruma Memuru,

kadrolarında görev yapanlara, diğer cezaevlerinde görev yapan emsallerine göre "3 puan" daha fazla adalet hizmetleri tazminatı ödenmektedir.

Tazminata ilişkin bu farkın 2017 yılının ilk altı ayında net maaşa etkisi; 1 Ekim 2008 tarihinden önce işe girmiş olanlar için “27,17 TL”, bu tarihten sonra işe girenler için ise “23,91 TL” olmaktadır.

Özel Tip ve (E) Tipi cezaevlerinde;

*Cezaevi Müdürü kadrolarında görev yapanlara, diğer cezaevlerinde görev yapan emsallerine göre "200 puan" daha fazla iş riski zammı ödenmektedir.

İş riski zammına ilişkin bu farkın 2017 yılının ilk altı ayında net maaşa etkisi, "5,13 TL" olmaktadır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.