logo yeni

calisanlar2 copy

DAHA ÖNCE YAPTIKLARI GÖREVLER NEDENİYLE YAN ÖDEMELERİ ARTAN MEMURLAR

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas 20Maaş hesaplarına çeşitli yan ödemelerin de dahil olduğu memurlardan bazıları, daha önce yapmış oldukları görevlerden dolayı ilave yan ödemelerden de yararlanabiliyor.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre aylık alan Devlet memurlarına; unvanları, sınıfları, eğitimleri, hizmet yılları, aylık dereceleri veya çalıştıkları kurumlara göre belirlenmiş olan yan ödeme (zam)puanlarının “yan ödeme katsayısı” ile çarpımı sonucu bulunan tutarda her ay yan ödeme de verilmektedir.

Daha önce bulunduğu görevden dolayı ilave yan ödeme alanlar

Hangi yan ödemenin (zammın) kime ve hangi puanlar esas alınarak verileceği, Devlet Memurlarına Ödenecek Zam Ve Tazminatlara İlişkin Kararname ile belirlenmiş olup, daha önce bulunmuş oldukları görevler nedeniyle bazı memurlara ilave yan ödeme yapılması da hükme bağlanmıştır.

Söz konusu düzenlemeye göre; Uzman, Uzman Yardımcısı, Şef ve Amir kadrolarında bulunanlardan daha önce Çözümleyici ve Programcı kadrolarında bulunmuş olup aynı görevi yapmaya devam edenlere 1600 puan; Çözümleyici Yardımcısı, Programcı Yardımcısı, Bilgisayar İşletmeni, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrolarında bulunmuş olup aynı görevi yapmaya devam edenlere ise 1250 puan ilave yan ödeme verilebileceği hükme bağlanmıştır.

İlave yan ödemenin aylık net miktarı

657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre maaş alan memurlardan Uzman, Uzman Yardımcısı, Şef ve Amir unvanlı kadrolarda bulunanlar, daha önce;

*Çözümleyici veya Programcı kadrolarında görev yapmışlar ise, 2017 yılı ilk altı ayında ve %15 Gelir Vergisi diliminde aylık net maaşları 41,05 TL daha fazla olacaktır.

*Çözümleyici Yardımcısı, Programcı Yardımcısı, Bilgisayar İşletmeni veya Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrolarında görev yapmışlar ise, 2017 yılı ilk altı ayında ve %15 Gelir Vergisi diliminde aylık net maaşları 32,08 TL daha fazla olacaktır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.