logo yeni

calisanlar2 copy

BİLGİSAYAR İŞLETMENİ VEYA VHKİ KADROSUNDA ÇALIŞMIŞ OLMAK ŞEF MAAŞINI NE KADAR ARTIRIR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas16Şef unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurlarının aylık net maaşları, daha önce bulundukları bazı görevlerden dolayı, bu görevlerde bulunmamış olan emsallerine göre daha fazla olabilmektedir.

Devlet memurlarının zam ve tazminatlarına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı (yan ödeme kararnamesi), daha önce bazı kadrolarda bulunduktan sonra şef unvanlı kadrolara atanan ve eski görevlerine ilişkin çalışmaları yapmaya devam edenler hakkında, şef unvanlı diğer personele göre daha farklı yan ödeme puanları uygulanmasına hükmetmiştir.

Şef yan ödemesi

Yan ödeme Kararnamesinde yer alan hükümlere göre, Şef unvanlı kadrolarda görev yapan memurlar hakkında;

*(kurumlara göre değişebilen yan ödemeler hariç) 500 puan İş Güçlüğü Zammı ve 200 puan Temininde Güçlük Zammı olmak üzere toplam 700 puan, 

*kurumların bilgi işlem merkezlerinde “Bilgisayar İşletmeni” veya “Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni” olarak görev yapmış olmaları durumunda; 1250 puan İş Güçlüğü Zammı ve 1000 puan Temininde Güçlük Zammı olmak üzere toplam 2250 puan

yan ödeme uygulanmaktadır.

Bilgisayar İşletmeni veya VHKİ kadrosunda çalışmış olmanın Şef unvanlı personele yararı

Daha önce görev yapmış oldukları kurumlardan veya görevlerden dolayı haklarında farklı yan ödeme puanı uygulanmayan Şef unvanlı memurların aylık net ücreti, daha önce Bilgisayar İşletmeni veya VHKİ kadrosunda olup da Şef kadrosuna atanıp aynı görevleri yapmaya devam edenlerin aylık net ücretinden daha düşük olmaktadır.

2017 yılının ilk altı aylık dönemini esas alarak hesapladığımızda,  daha önce “Bilgisayar İşletmeni” veya “Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni” kadrolarında görev yapmış olup da halen Şef unvanlı kadrolarda görev yapanların aylık net ücretinin, daha önce görev yapmış oldukları kurumlardan veya görevlerden haklarında farklı yan ödeme puanı uygulanmayan Şef unvanlı personele göre “40 TL” daha fazla olmaktadır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.