logo yeni

calisanlar2 copy

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE VEKÂLETEN ATANIRSANIZ MAAŞINIZ NE KADAR ARTAR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

mudurKamu kurum kuruluşlarına ait boş veya çeşitli sebeplerle geçici olarak boşalmış kadrolara, Devlet memurlarının (kurum içinden ya da başka kurumlardan) vekâleten atandığı veya açıktan vekil atandığı durumlarda, vekâlet görevini yürütenlere bazı ödemeler yapılmaktadır.

Vekâlet görevini yürüteceklere ödenecek ücret; vekâletin türü, vekâlet edilen görev, vekâlet edenin statüsü, vekâlet edenin unvan ve kadrosu gibi hususlara bağlı olarak değişebilmektedir. Bu yazımızda sadece, boş Şube Müdür kadrosuna daha alt unvanlardaki bazı memurların kurum içinden vekâleten atanması durumunda yapılacak ödemelere değinilecektir.

1.derece boş Şube Müdürü kadrosuna vekâleten atananlara yapılacak ödeme

Kendi kurumundaki boş Şube Müdürü kadrosuna usulüne uygun şekilde atananlar, vekâlet görevinden dolayı ilave ücret elde edeceğinden aylık gelirleri de artmış olur.

1.derece boş Şube Müdürü kadrosuna kurum içinden vekâleten atanan Devlet memurlarına;

*Vekâlet aylığı: Vekâlet görevinin 3 aydan fazla devam eden süresi için, Şube Müdürünün 1/1 aylığının [(gösterge + ek gösterge) X aylık katsayısı) üçte biri vekalet aylığı olarak ödenir.

*Ek ödeme farkı: Asıl görevlerinden dolayı yararlanabildikleri ek ödeme oranının 1.derece Şube Müdürü kadrosunda olanların yararlanabildiği ek ödeme oranından düşük olması durumunda, ek ödeme tutarları arasındaki fark ödenir.

*Zam ve tazminat farkı: Asıl görevlerinden dolayı yararlanabildikleri zam ve tazminat miktarları toplamının 1.derece Şube Müdürü kadrosunda olanların yararlanabildiği zam ve tazminat miktarı toplamından düşük olması durumunda,  arasındaki fark ödenir.

Şube Müdürü kadrosuna vekâleten atanmaları durumunda bazı memurların alacağı aylık ücret

1.derece boş Şube Müdürü kadrosuna kurum içinden vekâleten atanmaları durumunda, bu atama nedeniyle ilgili memurların yararlanabileceği aylık ödeme tutarının ne kadar olacağı konusunda bilgi olması bakımından, memurunyeri.com olarak örnek seçtiğimiz bazı unvanlara ilişkin yaptığımız hesaplama sonuçları (2017 yılının ilk altı ayı için) aşağıda gösterilmiştir.

1.DERECE ŞUBE MÜDÜRÜ KADROSUNA VEKÂLET EDENE YAPILACAK AYLIK ÖDEMELER

Vekâleten Atanan Kişinin Asıl Unvanı

Aylık Derecesi

Vekâlet Aylığı (3 aydan sonra)

Ek Ödeme

Zam ve Tazminat*

Aylık Net Ödeme

Memur

1 veya 2

95 TL

543 TL

794 TL

1.432 TL

Bilgisayar İşletmeni

3 veya 4

95 TL

634 TL

695 TL

1.424 TL

VHKİ

1 veya 2

95 TL

543 TL

695 TL

1.333 TL

Şef

1 veya 2

95 TL

498 TL

626 TL

1.219 TL

Uzman(kariyer olmayan)

1 veya 2

95 TL

498 TL

549 TL

1.142 TL

Tekniker

1 veya 2

95 TL

543 TL

293 TL

931 TL

Müdür Yardımcısı

1

95 TL

45 TL

100 TL

240 TL

*Çalışılan bölge ve kurumdan kayaklı zam ve tazminat farklılıkları dikkate alınmamıştır. 

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.