logo yeni

calisanlar2 copy

RAPORTÖRLÜK GÖREVİ YAPACAK BAZI PERSONELE İLAVE ÖDEME ÇIKTI

Aktif . Yayınlanma Ücret

kadro2Onbirinci Kalkınma Planının Özel İhtisas Komisyonlarında raportörlük görevi yapacak olanlara ilave ödeme yapılacak.

24 Aralık 2016 tarihli ve 29928  (Mükerrer) sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2017 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanununa göre, Onbirinci Kalkınma Planının Özel İhtisas Komisyonlarında raportör olarak fiilen görev yapanlara bu hizmetlerinin karşılığı olarak bir defaya mahsus olmak üzere ödeme yapılacak.

Yapılacak ödeme, 80 bin gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak tutarda olacak ve bu ödemeden sadece damga vergisi kesilecek.

Kalkınma planı raportörleri

Kalkınma planı hazırlık çalışmaları, oluşturulan çeşitli Özel İhtisas Komisyonları tarafından yürütülüyor. Kalkınma Bakanlığı, her Özel İhtisas Komisyonu için Kalkınma Bakanlığı dışındaki kamu, özel sektör ya da sivil toplum kurum ve kuruluşlarından en az birer raportör görevlendiriyor. Raportörlere yapılabilecek ödemeye ilişkin esaslar da Kalkınma Bakanlığı tarafından belirleniyor.

Onbirinci Kalkınma Planı (2019-2023) ile ilgili olarak oluşturulacak Özel İhtisas Komisyonlarında görev alacak raportörlere, bu hizmetlerinin karşılığı olarak bir defaya mahsus olmak üzere ve diğer mevzuatta ye alan kısıtlamalara tabi tutulmaksızın ödeme yapılacak.

2017 yılında yapılacak olan ödemenin net tutarı; 7.626 TL olacak.

İlgili düzenleme

Konuya ilişkin düzenleme, 2017 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu eki “K Cetveli”nin “IV-Diğer Ödemeler” bölümünde şöyle yer aldı:

“20- Onbirinci Kalkınma Planının Özel İhtisas Komisyonlarında raportör olarak fiilen görev yapanlara bu hizmetlerinin karşılığı olarak bir defaya mahsus olmak üzere, diğer mevzuatta ye alan kısıtlamalara tabi tutulmaksızın (80.000) gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak tutar, damga vergisi hariç herhangi bir vergi ve kesintiye tabi tutulmaksızın ödenir."

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.