logo yeni

calisanlar2 copy

ÖZEL HAREKÂT POLİSLERİ NE KADAR MAAŞ ALIYOR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

polis ozel harekatEn az lise veya dengi okul mezunu olup 28 yaşından gün almamış olanlar, KPSS şartı olmaksızın fiziki yeterlilik ve mülakat sınavları ile Emniyet Genel Müdürlüğünün özel harekât birimlerinde istihdam edilmek üzere polis meslek eğitim merkezlerine alınabilmektedirler.

Polis meslek eğitim merkezine öğrenci olarak kabul edilenler, eğitim-öğretimlerini parasız yatılı ve üniformalı olarak görürken her türlü ibate ve sağlık giderleri ile diğer istihkakları da Devlet tarafından karşılanmaktadır. Öğrencilik döneminde, polis meslek yüksekokulu öğrencilerine ödenen miktarda harçlık da ödenmektedir.

Polis meslek eğitim merkezlerinde eğitimlerini başarı ile tamamlayarak Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına atananlardan özel harekât birimlerinde fiilen görev yapan polis memurlarının aylık maaşları, görev yaptıkları yerin kalkınmada öncelikli yer olup olmamasına ve operasyonlarda görev almalarına bağlı olarak değişebilmektedir.

2017 yılının ilk altı aylık döneminde özel harekat polisi olarak göreve başlayacak, bekar ve çocuksuz bir kişinin alabileceği aylık ücret tutarı bilgilerine aşağıda yer verilmiştir. 

a-Aylık net maaş

Eğitim Durumu Derece Kademe Hizmet Yılı Aylık Net Maaş*
Lisans Mezunu 8/1 Yeni başlayan 4660,71 TL
Önlisans Mezunu 9/2 Yeni başlayan 4627,36 TL
Lise Mezunu 11/1 Yeni başlayan 4622,49 TL

*Yukarıdaki maaş rakamlarına; tayın bedeli  ilave ek tazminat ve fazla çalışma ücreti dahildir.

*2017 AGİ tutarları belirlenmediğinden, 2016 yılında geçerli olan 123,53 TL’lik tutar kullanılmıştır. Bu nedenle, aylık net maaşlar yukarıdaki rakamlardan 5-10 TL kadar fazla olabilir.

b-Aylık net maaşa bazı tutarlar ilave edilebilir

-Kalkınmada öncelikli yerlerde görev yapan personele ödenecek ilave temininde güçlük zammının aylık net tutarı:  61,59 TL. 

-Sıkıyönetim veya olağanüstü hal ilan edilen bölgeler veya Milli Savunma ve İçişleri Bakanlıklarınca ortak belirlenecek kritik yörelerde özel harekât ve operasyon timinde görev alan personele ödenecek tazminatın aylık net tutarı: 864,51 TL

-Büyük ölçekli yolsuzluk, terör ve benzeri faaliyetlere karşı ülke çapında gerçekleştirilen operasyonlara katılan personele ve bu personele destek hizmetleri sağlayan personele ödenebilecek aylık ilave fazla çalışma ücretinin (en çok) net tutarı: 158,48 TL 

c-Eş ve çocuktan dolayı, aile yardımı ve asgari geçim indiriminden yararlanabilir 

-Çalışmayan eşinden dolayı aylık net 204,99 TL aile yardımı ödenir. 

-7 yaşından küçük her bir çocuk için 48,04 TL, 7 yaş ve daha büyük her bir çocuk için 24,02 TL aile yardımı ödenir. 

-Eş ve çocuk durumuna göre, yararlanılan asgari geçim indiriminin miktarı artar. (2016 yılında en çok net 86,46 TL)

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.