logo yeni

calisanlar2 copy

İHRAÇ EDİLENLERE PEŞİN YAPILMIŞ ÖDEMELER GERİ ALINMAYACAK

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas615 Temmuz darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL kapsamında meslekten, kamu görevinden veya ilgili kurumların teşkilatından çıkarılanlara peşin yapılmış ödemeler geri alınmayacak.

OHAL kapsamında çıkarılan 675 sayılı KHK, ihraç edile personele ödenmiş olan peşin aylıkların, çalışılmayan günlere isabet eden kısmının ve bazı ödemelerin geri alınmamasına hükmetti.

Peşin ödenen aylıklar ve mecburi hizmet

OHAL kapsamında meslekten ve kamu görevinden çıkarılanlar ile öğrencilikle ilişikleri kesilenlerin;

-Çıkarıldıkları veya öğrencilikle ilişiklerinin kesildiği aya ilişkin olarak peşin ödenen mali ve sosyal haklarının çıkarılma tarihinden sonraki günlere tekabül eden kısımları geri alınmayacak.

Örneğin, 1 Eylül 2016 tarihinde görevine son verilenlere peşin ödenmiş olan 15 Ağustos maaşından geri istenen kısım olmayacak, 29 Ekim’de görevine son verilenlere peşin ödenmiş olan 15 Ekim maaşından geri istenen kısım olmayacak.

-Mecburi hizmet yükümlülükleri ve mecburi hizmete bağlı borç yükümlülükleri ortadan kalkacak. Bunlardan alınmış olan yüklenme senetleri ve muteber imzalı müteselsil kefalet senetlerinde yazılı olan tutarlar, ilgili kamu personelinden yahut kefillerinden talep ve tahsil edilmeyecek. 29 Ekim 2016 tarihine kadar bu konuda yapılmış olan tahsilatlar ise geri ödenmeyecek.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.