logo yeni

calisanlar2 copy

EMEKLİLİK DÜŞÜNCESİ MÜDÜRLERİ TEDİRGİN EDİYOR

Aktif . Yayınlanma Ücret

mutsuz memurÇalışırken aldıkları aylık maaş miktarı emekli olduklarında yaklaşık yarısı kadar azalan müdürler/şube müdürleri, zorunlu kalmadıkça emekli olmayı düşünmüyorlar.

Kamu kurum ve kuruluşlarında “Şube Müdürü” ve “Müdür” unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurları, 1 inci derece kadroda yararlandıkları ek göstergenin 2200 olması nedeniyle, emeklilik hakları bakımından mağduriyet yaşıyor.

Müdür/şube müdürü maaşı

Müdür/Şube Müdürü unvanlı kadrolarda görev yapanlar ile emirlerinde “Memur” unvanlı kadrolarda görev yapanlar, emeklilik bakımından aynı haklara sahip bulunuyor.

Çalışırken alınan aylık maaş miktarını etkileyen unsurlardan olan tazminat ve ek ödeme oranlarının Müdür/Şube Müdürü için daha yüksek (Memur unvanlı olanlara göre) belirlenmiş olması, Müdür ile Memur unvanlı personelin emekli olunca uğradıkları aylık gelir kaybının da farklı olması sonucunu doğurmaktadır.

Memur ile müdürün aylık maaşı ve emekli maaşı

Kadro Unvanı D/K Hizmet Süresi Maaş Miktarı (net) Maaştaki azalma oranı
Çalışırken Emekli
Müdür/Şube Müdürü 1/4 30 4.038 TL 2.167 TL %46,33
Memur 1/4 30 2.739 TL 2.167 TL %20,88

Not:

*Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından bekar (veya eşi çalışan) ve çcocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

*2016 yılı ikinci altı aylık dönemi için geçerli olan katsayılara göre hesaplama yapılmış ve gelir vergisi oranı %15 uygulanmıştır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.