logo yeni

calisanlar2 copy

ŞUBE MÜDÜRÜ/MÜDÜR OLMAK, VETERİNER HEKİMLERE CAZİP GELMİYOR

Aktif . Yayınlanma Ücret

veteriner 2Uzman Veteriner Hekim veya Veteriner Hekim olarak görev yapanlar için, müdür/şube müdürü kadrolarına atanmak, özlük hakları bakımından pek cazip gelmiyor.

Sağlık Hizmetleri Sınıfı kapsamında Veteriner Hekim unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurları, Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil Şube Müdürü/Müdür unvanlı kadrolara atandıklarında özlük haklarında bazı değişiklikler meydana gelmekte, ancak bu değişiklikler söz konusu görevlere atanmayı genellikle cazip kılmamaktadır.

Uzman Veteriner Hekimler ile kalkınmada öncelikli bölgelerde (1. Bölge hariç) görev yaparken Veteriner Hekimler müdür/şube müdürü olduklarında aylık net maaşları azalmaktadır.

Şube Müdürü/Müdür kadrosuna atanan Veteriner Hekimin özlük hakları

Uzman Veteriner Hekim veya Veteriner Hekim olarak görev yaparken, ilk dört derecelerdeki Şube Müdürü/Müdür kadrolarına atananların;

-Ek göstergeleri değişmez. Kazanılmış hak aylık seviyeleri itibariyle Veteriner Hekim unvanlı kadro için belirlenmiş olan (daha yüksek olduğu için) ek göstergelerden yararlanmaya devam ederler.

-Ek ödemeleri artar. Haklarında şube müdürü/müdür için belirlenmiş olan ek ödeme oranı uygulanır.

-Yan ödeme toplam puanları azalır. Haklarında şube müdürü/müdür unvanlı kadrolarda veteriner hekim olarak görev yapanlar için belirlenmiş olan yan ödeme puanları uygulanır.

-Tazminatlarında bazı değişmeler olur. Haklarında şube müdürü/müdür unvanlı kadrolarda veteriner hekim olarak görev yapanlar için belirlenmiş olan özel hizmet tazminatı oranları uygulanır. Bu uygulama ile; Uzman Veteriner Hekim olanlar hakkında uygulanan özel hizmet tazminatı oranı değişmez, Veteriner Hekim olanlar hakkında uygulanan tazminat oranı ise artar. Uzman Veteriner Hekim/Veteriner Hekim olarak kalkınmada öncelikli bölgelerde görev yapmaları karşılığında yararlanılan ek özel hizmet tazminatı, müdür/şube müdürü olduklarında ödenmez.

Veteriner Hekim, Şube Müdürü/Müdür kadrosuna atanırsa maaşı nasıl olur?

2016 yılı ikinci altı aylık dönemine ilişkin belirlemelerden hareketle konuyu değerlendirdiğimizde; 25 kıdem yılı olan ve aylık seviyesi 1/4 olan Veteriner Hekimin, 1 inci derece kadrolu Şube Müdürü/Müdür kadrosuna atanması durumunda maaşında görülecek değişme şöyle olacaktır.

Aylık net maaşta görülecek değişmenin miktarı, Uzman Veteriner Hekim/Veteriner Hekim olarak görev yapılan yerin kalkınmada öncelikli yerlerden olup olmamasına ve görev yerinin bulunduğu bölgenin derecesine göre farklı olacaktır.

Uzman Veteriner Hekim/Veteriner Hekim olarak çalışılan yere göre aylık maaştaki net değişim
  7.Bölgede 6.Bölgede 5.Bölgede 4.Bölgede 3.Bölgede 2.Bölgede 1.Bölgede Diğer
Veteriner Hekim müdür kadrosuna atanırsa aylık net maaşındaki değişme  (-)499 TL (-)411 TL (-)323 TL (-)235 TL (-)103 TL (-)59 TL 29 TL 86 TL
Uzman Veteriner Hekim müdür kadrosuna atanırsa aylık net maaşındaki değişme  (-)589 TL (-)501TL (-)413 TL (-)325 TL (-)193 TL (-)149 TL (-)61 TL (-)5 TL

-Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

-Çalışılan yerin il veya ilçe merkezinde olduğu varsayılmış olup kurumsal ödeme farklılıkları dikkate alınmamıştır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.