logo yeni

calisanlar2 copy

BEKÇİ İLE EMNİYET MÜDÜRÜNÜN EMEKLİLİK HAKLARI AYNI

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas13Emniyet personeli hakkında geçerli olan belirlemelere göre, “İkinci Sınıf Emniyet Müdürü” ile “Çarşı ve Mahalle Bekçisi” unvanlı kadrolardan emekli olanların alacakları emekli aylığı ve emekli ikramiyesinin miktarı aynı seviyede bulunuyor.

Bu yıl içinde yapılan yasal düzenleme ile, emniyet hizmetleri sınıfına dahil kadrolardan bazılarına ilişkin ek göstergelerde değişiklik yapıldı. Düzenleme, emniyet müdürü unvanını kazanmış olanların (birinci sınıf emniyet müdürü hariç) ek göstergesinde herhangi bir değişiklik yapmaz iken daha alt unvanlarda yükseköğrenim mezunu olarak görev yapan emniyet personelinin ek göstergelerini ise artırdı.

Emeklilik hakları eşit

Aylık maaşları farklı olmakla birlikte, Emniyet Hizmetleri Sınıfı kapsamında görev yapan İkinci Sınıf Emniyet Müdür ve alt unvanlardaki yüksek öğrenim mezunu tüm personelin (aynı hizmet süresi ve aynı derece/kademede) emeklilik hakları aynı seviyede oluyor

EHS kapsamında yükseköğrenim mezunu olarak görev yapan personelden; İkinci, Üçüncü ve Dördüncü Sınıf Emniyet Müdürü olanlar ile Emniyet Amiri, Başkomiser, Komiser, Komiser Yardımcısı, Polis Memuru, Çarşı ve Mahalle Bekçisi unvanlı kadrolarda görev yapanlar aynı derece/kademe ve aynı hizmet süresiyle bu yıl 15 Haziran-14 Aralık döneminde emekli olmaları halinde alacakları emekli aylığı ve emekli ikramiyesinin miktarı şöyle olacak.

Unvan Derece Kademe Hizmet Yılı Ek Gösterge Emekli Aylığı* Emekli İkramiyesi

-İkinci Sınıf Emniyet Müdürü

-Üçüncü Sınıf Emniyet Müdürü

-Dördüncü Sınıf Emniyet Müdürü

-Emniyet Amiri

-Başkomiser

-Komiser

-Komiser Yardımcısı

-Polis Memuru

-Çarşı ve Mahalle Bekçisi

1/4 25 yıl 3000 2.090 TL 66.978 TL

*100 TL ilave ödeme dahil edilmemiştir.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.