logo yeni

calisanlar2 copy

İNFAZ KORUMA MEMURLARINA ZAM TEKLİFİ

Aktif . Yayınlanma Ücret

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, infaz ve koruma memurlarının ücretlerinin artırılması için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda değişiklik teklifi verdi.

Mahmut Tanal tarafından hazırlanan kanun teklifine göre 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda yapılması planlanan değişiklik ile cezaevi müdürü, infaz koruma başmemuru ile infaz ve koruma memuruna ödenen özel hizmet tazminatı oranlarının artırılması amaçlanmakta.

Kanun teklifinin gerekçesinde ise şu ifadelere yer verildi:

"İnfaz Koruma Memurları suç kavramının çekirdeğinde görev yapmakta olup, hükümlü ve tutukluları kontrol altında tutmakta psikolojik sorunları olan bazı hükümlülerin sözlü ve fiziksel saldırılarına maruz kalmakta, hatta bazı hükümlü ve tutuklu yakınlarının tehditleri ile karşı karşıya dahi kalmaktadırlar.

Polis memurları ile aynı amaç için çalışmakta olan infaz koruma memurlarının “EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET PRENSİBİNİN” gereği, görevde ve emeklilikte ücret adaletsizliğinin giderilmesi amacıyla kanunda değişiklik yapılması teklif edilmektedir."

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.