logo yeni

calisanlar2 copy

BAKAN NACİ AĞBAL MEMURLARIN VERGİ DİLİMİ MAĞDURİYETİ KONUSUNDA AÇIKLAMA YAPTI

Aktif . Yayınlanma Ücret

naci agbalİstanbul Sanayi Odasının (İSO) düzenlediği Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı sonrasında açıklama yapan Maliye Bakanı Naci Ağbal, düşük belirlenen vergi dilimleri nedeniyle memurların karşı karşıya kaldıkları yüksek vergi oranlarıyla ilgili açıklama yaptı.

Devlet memurları aldıkları maaşlara göre, yıl içinde yüksek vergi dilimlerine girdikleri için maaşlarında %5-10 oranlarında düşme yaşanıyordu. Konuyla ilgili olarak sitemizin hazırladığı bir habere buradan ulaşarak hangi memurun maaşının ne kadar düşeceğini öğrenebilirsiniz.

Bakan Ağbal, memurların gelir vergisi oranlarındaki artış dolasıyla yaşadıkları mağduriyetlerin giderilmesi için düzenleme yapılması beklentisine yanıt verdi. Ağbal 2016 memur maaşlarında önemli artışlar yapıldığını belirterek, “Dolayısıyla inşallah memurlarımızın sosyoekonomik durumları Ak Parti Hükümetleri döneminde her zaman iyi olmuştur. Yaptığımız düzenleme 2016 yılında enflasyonun üzerinde bir düzenleme olacaktır. Dolayısıyla 2016 yılında memur maaşları enflasyonun üzerinde artacaktır. Gelir vergisiyle ilgili bir düzenlememiz yok." ifadelerini kullandı.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.