logo yeni

calisanlar2 copy

HANGİ KURUMDA ÜCRETLER %70 DÜŞECEK?

Aktif . Yayınlanma Ücret

faruk celikGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği (Tarım Kredi) Yönetim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Aylık ücret 100 bin TL yi buluyordu

Çelik, Tarım Kredinin maaş ve ücret konusunda hiç hak etmediği eleştirilerle gündeme geldiğini belirterek, “Bu konu ile ilgili olarak Tarım Kredi Kooperatifi yöneticilerinin bundan böyle ücret ödemeleri ile gündeme gelmesini istemiyoruz. Ana görevlerine endekslenmiş çiftçiye hizmeti esas alan bir anlayış ile geleceğe yürümeleri açısından genel müdürden başlamak üzere ücretlerde yüzde 70'e kadar varan kesintiye gidilecektir. Artık şirketin büyüklüğü yapılan iş ve işlemler maaş belirlemede esas alınacak. Artık Tarım Kredi Kooperatifleri kamuoyunda maaşlar, huzur haklarıyla değil çiftçiye hizmetleri ile gündeme gelen bir kurum haline gelmiş olacak. Ayrıca birden fazla şirkette yönetim kurulu veya denetleme kurulu gibi görevler söz konusu olduğunda da ilgili üye sadece birisinden ücret alabilecektir. Yönetim kurulu bir standart getiriyor. Diyor ki 'Maaşlar şu noktayı aşamaz, genel müdürün maaşı, müdür yardımcılarının maaşı şunu aşamaz.' Müdürler, müdür yardımcıları, genel müdürler ve personel olarak bir maaş skalası belirlenecek." ifadelerini kullandı.

Bakan Çelik Tarım Kredi bünyesindeki verimsiz şirketlerin faaliyetlerinin sonlandırılacağını da belirtti.

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğinde huzur hakkı gibi yan gelirlerle genel müdür ücretinin 100 bin lirayı bulduğu, bağlı şirketlerdeki genel müdür ücretlerinin ise 50-60 bin liraya yaklaştığı söyleniyordu. Bakan Çelik’in açıklamasından sonra Tarım Kredi’de genel müdür ücretinin 25-30 bin liraya, bağlı şirketlerindeki genel müdür ücretlerinin de 15-20 bin liraya indirilmesi bekleniyor.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.