logo yeni

calisanlar2 copy

EK ÖDEMESİ 750 TL’DEN AZ OLAN MEMURLAR HANGİLERİ?

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas 9657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine göre aylık alan Devlet memurlarına her ay maaşlarıyla birlikte ödenen ek ödemenin miktarı, ilgililerin; hizmet sınıflarına, kadro unvanlarına ve aylık derecelerine göre değişebilmektedir.

En yüksek Devlet memuru aylığının (ek gösterge dahil) belirli oranları esas alınarak ödenen ek ödemeden, damga vergisi hariç herhangi bir kesinti yapılmamaktadır.

Ek ödeme cetvelinin güncel hali için tıklayınız …

Öte yandan, ek ödemeleri döner sermayeden ödenenlere ek ödeme karşılığı ödenecek sabit döner sermayenin miktarı, unvan ve dereceleri itibariyle yararlanabilecekleri ek ödemelerden düşük olamamaktadır. Yani, memurlara ek ödeme veya en az aynı miktarda sabit döner sermaye ödemesi yapılmaktadır.

Ek ödemesi en az olan memurlar

Devlet memurları arasında en düşük ek ödeme; öğretmenler ile Din Hizmetleri Sınıfı kapsamındaki (vaiz ve eğitim görevlisi hariç) kadrolarda görev yapanlar için belirlenmiştir. Ek ödeme oranları %65 olan bu personele 2016 yılı ilk altı aylık döneminde aylık net 544 TL ek ödeme verilmektedir.

Bu çerçevede, Devlet memurları hakkında belirlenen ek ödeme oranlarına göre, 2016 yılı ilk altı ayında; en yüksek ek ödeme miktarı net 1.675 TL iken, en düşük ek ödeme miktarı ise net 544 TL’dir.

Ek ödemeleri %85-%65 aralığında olan (750 TL’den daha az ek ödeme alan) memurlardan bazıları şunlar:

UNVAN AYLIK DERECESİ EK ÖDEME ORANI NET EK ÖDEME MİKTARI
*Tekniker, Memur, Şoför, Bilgisayar İşletmeni, VHKİ, Ekonomist, Teknisyen, Sosyolog, Kütüphaneci, Zabıt Katibi, İş ve Meslek Danışmanı, İnfaz ve Koruma Memuru, 8 - 15 85 712 TL
*Hizmetli, Teknisyen Yardımcısı, Aşçı 5 - 7 80 670 TL
*Polis Memuru Her derecede 75 628 TL
*Emniyet Müdürü, Emniyet Amiri, Başkomiser, Komiser, Komiser yardımcısı Her derecede 74 620 TL
*Hizmetli, Teknisyen Yardımcısı, Aşçı 8-15 70 586 TL
*Vaiz, Çarşı ve Mahalle Bakçisi, Her derecede 66 553 TL
*Öğretmen, İmam Hatip Her derecede 65 544 TL

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.