logo yeni

calisanlar2 copy

DOKTORLARIN EMEKLİ MAAŞI VE EMEKLİLİK YAŞI YÜKSELİYOR

Aktif . Yayınlanma Ücret

saglik4Van'da Tıp bayramı sebebiyle düzenlenen programa katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu, sağlık çalışanlarının sosyal ve özlük hakları ile ilgili yapacakları düzenlemelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Doktorların emekli maaşları artıyor

Başbakan, 14 yıllık süreçte en büyük yatırımları sağlık sektörüne yaptıklarını belirtirken, "Hekim ve diş hekimlerinin emekli aylıklarını 2 bin 100 liradan, 3 bin 100 liraya, uzman hekimlerimizin aylıklarını 2 bin 580 liradan, 3 bin 250 liraya çıkaracağız. Sağlık çalışanlarının emekli maaşları için de düzenleme yapacağız. Sağlık çalışanlarının şartlarının zorluğunu bir hekim eşi olarak en iyi bilenlerden biriyim." ifadelerini kullandı.

Sağlık çalışanlarına şiddet

Sağlık personeline uygulanan şiddetle ilgili açıklamalarda da bulunan Başbakan Davutoğlu, “Sağlık çalışanlarına yönelik şiddete önlemler alıyoruz. Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlar gözaltına alınacaklar. Son derece azami özen gösterilecek. Sağlık tesislerinden ve özel güvenlik personeli koordinasyonundan polisimiz sorumlu olacak. Sağlık çalışanlarına tehdit ve hakaret edenler de tutuklama cezası alacaklar. Kesinlikle doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız işlerini huzurlu şekilde yapacaklar.” dedi.

Ayrıca Başbakan Davutoğlu, doktorların emeklilik yaşını da 67’ye yükselteceklerini belirtti.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.