logo yeni

calisanlar2 copy

SAĞLIK PERSONELİNİN DÖNER SERMAYEDEN KAYNAKLI SIKINTILARI BAKANA SORULDU

Aktif . Yayınlanma Ücret

saglik personeli 2Sağlık Bakanlığı emrinde görev yapan personelin döner sermaye ödemelerinden kaynaklı sıkıntıları konusunda hangi çalışmaların yapıldığı Sağlık Bakanına soruldu.

Konuyu Mecliste gündeme getiren MHP Antalya Milletvekili Prof.Dr. Ahmet Selim YURDAKUL, verdiği soru önergesinde Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU’na şu soruları sordu.

1.Bakanlığınızda çalışan personellerin almış olduğu ek ödemelerin, performansa dayalı döner sermaye ödemelerinin emeklilik tazminatına ve emekli maaşlarına yansıtılması için herhangi bir çalışmanız var mıdır?

2.Sağlık çalışanlarının yıllık izin, rapor, vb. yasal haklarını kullanırken döner sermayelerinin kesilmesiyle oluşan mağduriyetin giderilmesi için herhangi bir çalışmanız var mıdır?

3.Döner sermaye dağıtımı esnasında kullanılan ve unvanlara göre belirlenen katsayı adaletsizliğinin çözümü için herhangi bir çalışmanız var mıdır? 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.