logo yeni

calisanlar2 copy

TAPU PERSONELİ BU YIL FAZLA ÇALIŞMA ÜCRETİNDEN NASIL YARARLANACAK?

Aktif . Yayınlanma Ücret

tapu kadastro genel mudurluguTapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde 2016 yılında fazla çalışma yaptırılacak personelden bazılarına, yapacakları fazla çalışma sürelerinin bir kısmı karşılığında fazla çalışma ücreti ödenecek.

2015 yılında imzalanan Toplu Sözleşme hükümleri gereği, bazı kurumların personeline yaptırılacak fazla çalışma karşılığında ücret ödenebilmesi için Bakanlar Kurulu kararına gerek bulunmuyor. Buna göre, Bakanlar Kurulu Kararı olmadan 2016-2017 yıllarında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün bazı personelinin de fazla çalışma ücreti alması mümkün olabilecek.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde kimler fazla çalışma ücreti alabilecek?

2015 yılında imzalanan Toplu Sözleşme hükümlerine istinaden 2016 yılında Kadastro Genel Müdürlüğünde bazı personelin fazla çalışma ücreti alması mümkün olabilecek.

-Sadece, iş yoğunluğu diğerlerine göre daha fazla olan tapu müdürlüklerinde görev yapan memurlar ile sözleşmeli personele fazla çalışma ücreti ödenecek.

-Bir personele, ayda en çok 50 saat ve yılda en çok 300 saat için fazla çalışma ücreti ödenecek.

-Fazla çalışma yapılan her bir saat karşılığında personele 5,22 TL’ye kadar ücret ödenebilecek.

-Fazla çalışma ücreti ödenecek personel sayısı, tapu müdürlüklerinde görev yapan toplam personel sayısının 2016 yılında %35’ini, 2017 yılında ise %20’sini geçmeyecek.

-İş yoğunluğu fazla olan tapu müdürlüklerinin belirlenmesini ve toplam fazla çalışma saat süresinin ilgili müdürlüklere dağıtılmasını Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü yapacak.

-Personele yaptırılacak fazla çalışmanın yıllık toplam süresi, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün talebi üzerine Maliye Bakanlığınca belirlenecek.

Kurumda her personel fazla çalışma ücretinden yararlanamayacak

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde, sadece taşra teşkilatındaki Tapu Müdürlüklerinden iş yoğunluğu fazla olanlarda görev yapan bazı personel fazla çalışıma ücreti alabilecek.

Fazla çalışma ücreti ödenecek birimlerin iş yoğunluğuna göre belirlenmesinde objektif kriterlerin olmaması ve merkez teşkilatı personeline fazla çalışma ücretinden yararlanma imkanı verilmemesi gibi nedenler, fazla çalışma ücreti ödemesinin Kurum personeli arasında rahatsızlık yaratması ve çalışma barışı ile iş verimini olumsuz etkilemesi kaçınılmaz olacaktır.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.