logo yeni

calisanlar2 copy

BİLGİSAYAR İŞLETMENİ MAAŞI VHKİ MAAŞINDAN NE KADAR FAZLA?

Aktif . Yayınlanma Ücret

bilisimKamu kurum ve kuruluşlarında “Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni” ve “Bilgisayar İşletmeni” unvanlı kadrolarda görev yapanların aylık maaşları arasındaki fark, Devlet memurlarının bu unvanlarda görev alma tercihlerini etkileyebilmektedir.

“Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni” ve “Bilgisayar İşletmeni” unvanlı kadrolar için geçerli olan aylık maaş unsurlara bakıldığında, bazı derecelerde bu unsurların bazılarının Bilgisayar İşletmeni için daha yüksek belirlendiği görülmektedir. Bu ise, Bilgisayar İşletmeni kadrolarında görev yapanların bazı derecelerde VHKİ kadrolarında bulunanlara göre daha yüksek maaş alacağı anlamına gelmektedir.

Aylık ücret unsurları

Bilgisayar İşletmeni ve VHKİ unvanlı kadrolarda görev yapanlar hakkında;

-Ek gösterge: Aynı derecelerde, aynı ek gösterge rakamları uygulanmaktadır.

-Ek ödeme: Aynı derecelerde, aynı oranda ek ödeme uygulanmaktadır.

-Yan ödeme: Aynı derecelerde, aynı oranda ek ödeme uygulanmaktadır.

-Özel Hizmet Tazminatı: VHKİ kadrolarında bulunanalar hakkında 1-4 derecelerde %55, 5-7 derecelerde %49 ve diğer derecelerde %48 oranında; Bilgisayar İşletmeni kadrolarında bulunanlar hakkında ise 1-4 derecelerde %55 ve diğer derecelerde %50 oranında özel hizmet tazminatı uygulanmaktadır.

Bilgisayar İşletmeni ile VHKİ arasındaki net maaş farkı

Bilgisayar İşletmeni unvanlı kadrolarda görev yapan personelin, aynı hizmet yılında ve aynı derece/kademede bulunan  VHKİ unvanlı personelden ne kadar fazla maaş aldığı (2016 yılının ilk altı ayında) aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

Öte yandan, işe girişlerinin 1 Ekim 2008 tarihinden önce ve sonra olmasına göre de maaşları arasında farklılık olabilmektedir.

Derece Bilgisayar İşletmeni net maaşı VHKİ’den ne kadar fazla
1/10/1008 öncesi işe girenler 1/10/2008 sonrası işe girenler
1-2-3-4 0,00 TL 0,00 TL
5-6-7 8,37 TL 7,37 TL
Diğer 16,75 TL 14,74 TL

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.