logo yeni

calisanlar2 copy

MÜDÜRLERİN MAAŞI KARİYERLERİNE GÖRE DEĞİŞİYOR

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas12Genel İdare Hizmetleri Sınıfı kapsamında Şube Müdürü ve Müdür unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurlarının aylık net maaşları, yararlandıkları tazminatın türüne ve kariyerlerine göre farklılık gösterebilmektedir.

Aynı derecelerdeki kadrolarda ve aynı hizmet süresinde olan Müdür veya Şube Müdürleri, aynı miktarda maaş almamaktadır. Bu durum; görev yaptıkları kurumlara göre yararlandıkları tazminatın farklı olmasından, kariyerleri nedeniyle yararlanabildikleri ek göstergelerin farklı olmasından ve yine kariyerleri nedeniyle haklarında daha yüksek tazminat oranı belirlenmiş olmasından kaynaklanmaktadır.

Hizmet sınıfları, hizmet süreleri, kadro ve aylık derece/kademeleri aynı olmasına rağmen maaşları farklı olan Müdür ve Şube Müdürü kadro unvanlı memurlar arasındaki ücret farklılığını görebilmek amacıyla, örnek seçtiğimiz 1 nci derece kadrolu bazı Müdür ve Şube Müdürleri konusunda memurunyeri.com olarak hazırladığımız tabloya aşağıda yer verilmiştir.

Müdür ve Şube Müdürü maaşları (15 Şubat 2016)

Unvanı Kariyeri Derece Kademe Hizmet Yılı Ek Gösterge Aylık Net Ücret

*ŞUBE MÜDÜRÜ

*MÜDÜR

Adalet Hizmetleri Tazminatı Alanlar* 1/4 25 2200 4.187 TL
Mühendis, Mimar, Şehir Plancısı, Bölge Plancısı, Uzman Tabip 1/4 25 3600 4.038 TL
Jeolog, Fizikçi, Kimyager (TH), Matematikçi, İstatistikçi Hidrojeolog, Hidrolog, Jeofizikçi, Jeomorfolog, Teknik Öğretmen 1/4 25 3000 3.986 TL
Veteriner Hekim, Tabip, Diş Tabibi, Eczacı 1/4 25 3600 3.954 TL
Arkeolog 1/4 25 2200 3.935 TL
Kariyerleri esas alınmayanlar 1/4 25 2200 3.852 TL

*Adalet Hizmetleri Tazminatı: Yüksek Mahkemeler, Yüksek Seçim Kurulu, Sayıştay, İl ve İlçe Seçim Kurulları ile adli, idari ve askeri yargıda (Ceza İnfaz Kurumları ve İcra Müdürlükleri personeli dahil) görev yapan Devlet memurlarına, Özel Hizmet Tazminatı yerine ödenmektedir. (Cezaevi Müdürlerine görev yaptıkları cezaevine göre ödenen %13 veya %10 oranındaki ilave tazminat yukarıdaki hesaplamaya dahil değildir)

NOT:

-Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar ( ya da evli olup eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

-Döner sermayeden yararlanan personel için, sabit döner sermaye (emsali personele ödenen net ek ödeme tutarında) ücrete dahil edilmiştir.

-Çalışılan kurumlardan kaynaklı yan ödeme farklılıkları dikkate alınmamıştır.

-Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.