logo yeni

calisanlar2 copy

MALİYE BAKANI DERECE ARTIŞINDAN MEMURLARIN ŞUBAT AYINDA FAYDALANACAĞINI SÖYLEDİ

Aktif . Yayınlanma Ücret

naci agbalDerece artışı ve memur zamları ile ilgili soruyu yanıtlayan Maliye Bakanı Naci Ağbal, memurların bu artıştan Şubat ayında faydalanacağını söyledi.

Ağbal, 2005'ten sonra ilk defa kamuya giren yaklaşık 1.2 milyon memur olduğunu söyleyerek, “Bunların bir derece düzenlemesinden yararlanma talebi vardı. Toplu sözleşmede bunu karara bağladık. 2005 sonrasında ilk defa kamuya giren memurlarımıza bulundukları dereceye göre bir dereceyi 15 Ocak itibarıyla verdik" dedi.

Derece artışı sonrasında memurun ne kadar zam alacağının o kişinin kadro unvanına, derecesine ve görevine bağlı bulunduğunu belirten Ağbal, bu kapsamda bir rakam vermenin mümkün olmadığını belirtti.

Bakan Ağbal diğer zamlar ve derece artışıyla birlikte 400 liraya kadar varan artış olacağını vurgulayarak, "15 Ocak'ta bu, onlar için kazanılmış bir hak olacak. İlk ayda emekli keseneği olarak buradaki artış SGK'ya gidecek ama 15 Şubat'ta ikinci maaşlarını aldıklarında, bu derece artışına bağlı ücret artışlarından da istifade edecekler" dedi.

Gerçekte derece artışının memur maaşında yapacağı görmek için buradaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.