logo yeni

calisanlar2 copy

ŞEF KADROSUNDA OLANLARIN MAAŞI, ÖNCEDEN BULUNDUKLARI GÖREVLERE GÖRE DEĞİŞEBİLİYOR

Aktif . Yayınlanma Ücret

memur 7Şef unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurlarının, önceden bulundukları bazı görevler aylık ücretlerinin daha fazla olmasını sağlayabiliyor.

Aylık ücretleri 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine göre ödenen Şef unvanlı Devlet memurlarının maaş unsurları; aylık, varsa ek gösterge aylığı, taban aylık, kıdem aylığı, ek ödeme ile zam ve tazminatlardan oluşmaktadır.

Devlet memurlarının Zam Ve Tazminatlarını belirleyen Bakanlar Kurulu Kararında, Şef kadrolarında bulunanların önceden bazı kadrolarda bulunmuş olmaları durumunda, haklarında farklı yan ödeme puanları uygulanmasına hükmedilmişti. Bu nedenle, Şef için aylık maaş hesaplaması yapılırken, kendi unvanı için belirlenmiş olan yan ödeme puanlarına göre değil, önceden bulunduğu söz konusu görevler için belirlenmiş puanlar esas alınmaktadır.

Önceden hangi görevde bulunmuş olan Şef avantajlı?

Kamu kurum ve kuruluşlarının Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil; Çözümleyici, Programcı, Çözümleyici Yardımcısı, Programcı Yardımcısı, Bilgisayar İşletmeni ile Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrolarında görev yapmış olan Şef unvanlı Devlet memurları hakkında kendi unvanları için belirlenmiş yan ödeme puanları (700 puan veya kurumlara göre daha yüksek belirlenmiş olan puanlar)uygulanmayabilir.

Emsalleri olan Şef unvanlı Devlet memurlarına göre haklarında daha yüksek yan ödeme puanı uygulanabilecek olanların, önceki görevlerinden dolayı yararlanacakları ilave yan ödeme puanları şöyle:

*Çözümleyici, Programcı: 3000 puan – 700 puan = 2300 puan.

*Çözümleyici Yardımcısı, Programcı Yardımcısı: 2500 puan – 700 puan = 1800 puan.

*Bilgisayar İşletmeni, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni: 2250 puan – 700 puan = 1550 puan.

Yan ödeme puan farkı, görev yapılan kurumlara göre daha az olabilir.

Şef, önceki görevinden dolayı ne kadar maaş avantajı sağlar?

Daha önce bulundukları bazı kadrolara ilişkin görevleri yapmaya devam eden Şef unvanlı personelin yan ödemeleri daha fazla olabilecektir. Bu personelin, şef kadrosunda olan diğer personel ile olacak maaş farkı, önceden bulundukları kadro unvanlarına göre değişecektir.

*Çözümleyici veya Programcı olarak görev yapmış olan Şef unvanlı personelin aylık net maaşı, bu uygulamadan yararlanmayan Şef unvanlı personele göre 54,57 TL daha fazla olacaktır.

*Çözümleyici Yardımcısı veya Programcı Yardımcısı olarak görev yapmış olan Şef unvanlı personelin aylık net maaşı, bu uygulamadan yararlanmayan Şef unvanlı personele göre 42,71 TL daha fazla olacaktır.

*Bilgisayar İşletmeni veya Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni olarak görev yapmış olan Şef unvanlı personelin aylık net maaşı, bu uygulamadan yararlanmayan Şef unvanlı personele göre 36,78 TL daha fazla olacaktır. 

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.