logo yeni

calisanlar2 copy

SAĞLIK PERSONELİ BİR MAAŞ İKRAMİYE ALACAK

Aktif . Yayınlanma Ücret

saglik 2Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, terör bölgesinde güç koşullarda görev yapan ve mağduriyet yaşayan sağlık çalışanlarına mali destek verileceğini açıkladı.

Müsteşar Gümüş, Cizre, Nusaybin, Silopi ve Dargeçit ilçeleri gibi, terör bölgelerinde bulunan sağlık personeline ek bir maaş ikramiye verileceğini açıkladı. Gümüş, terör saldırılarının artması sebebiyle sokağa çıkma yasağının uygulandığı ilçelerde sağlık hizmetlerinin sunulmasında da sıkıntılar yaşandığını belirterek, sağlık camiasının da terör saldırılarında şehit verdiğini, bazı çalışanların ise yaralandığını hatırlattı.

Müsteşar Gümüş, sağlık çalışanlarının hizmet vermesinin engellenemeyeceğini belirterek, "Şu anda başta Cizre, Nusaybin, Silopi ve Dargeçit ilçeleri olmak üzere terör bölgelerinde bulunan personelimize ek bir maaş ikramiyesi vereceğiz. Bunun kararını aldık, önümüzdeki ay itibarıyla bütün personelimize ödenecek" ifadelerini kullandı.

Uzman tabip 11 bin lira

Sokağa çıkma yasağı uygulanan ilçelerde hastanelerin de kapalı olması sebebiyle, sağlık personelinin, döner sermayeden pay alamadıklarını hatırlatan Gümüş, bunu telafi etmek amacıyla bir maaş ikramiyesi verileceğini belirtti. Gümüş ikramiye verilmesine ilişkin önerilerinin Maliye Bakanlığınca kabul edildiğini de hatırlatarak, “Yeni yıl hediyesi olacak şekilde buralarda çalışan personelimizin döner sermayelerini ülkenin diğer illerindeki hastanelerimizle eşleştirdik ve döner sermayelerini oradan ödeme kararı verdik. Hemşire arkadaşlarımıza yaklaşık bin 500 lira, pratisyen hekimlere 5 bin 500 lira, uzman hekimlere de 11 bin lira ilave ücret ödeyeceğiz." şeklinde konuştu.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.