logo yeni

calisanlar2 copy

UZMAN JANDARMA VE UZMAN ERBAŞLAR İÇİN EK ÖDEME ARTIŞI TEKLİF EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma Ücret

uzman jandarmaUzman Jandarmalar ile Uzman Erbaşlar hakkında uygulanan ek ödeme oranlarının yükseltilmesini öngören Kanun Teklifi Meclis Başkanlığına sunuldu.

MHP İstanbul Milletvekili İsmail Faruk AKSU tarafından hazırlanan “375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”, Uzman Jandarmalar ile Uzman Erbaşlar hakkında uygulanan ek ödeme oranlarının 12 puan artırılmasını öngörüyor.

Kanun Teklifinin kabul edilmesi durumunda, her rütbedeki Uzman Jandarma ve Uzman Erbaşların “67” olan ek ödeme oranı 12 puan artarak “79”a çıkacak ve ek ödemedeki bu artış, 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle belirlenen katsayılara göre ilgililerin aylık maaşının net 100 TL artması anlamına gelecek.

Kanun Teklifinin gerekçesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri emrinde zor şartlarda görev yapan Uzman Jandarmalar ile Uzman Erbaşların aylık ücretlerinin düşük seviyelerde olduğuna; Uzman Jandarmaların ek göstergelerinin artırılmasına yönelik tekliflerin esas itibariyle ilgililerin emeklilik haklarında iyileştirme sağladığına; ilgililerin çalışırken aldıkları maaşların bir miktar da olsa artırılması amacıyla hazırlanan Kanun Teklifinin yasalaşmasının söz konusu personelin moralinin yükselteceği ve iş verimlerini artıracağına ilişkin ifadelere de yer verildi.

375 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMEDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TEKLİFİ

MADDE 1- 27/6/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye ekli (I) Sayılı Cetvelin (B) bölümünün 3 ve 4 üncü sırlarında yer alan “67” rakamları “79” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.