logo yeni

calisanlar2 copy

NÖBETTE ACİLE HİZMET VEREN LABORANTA %50 ARTIRIM

Aktif . Yayınlanma Ücret

adalet3Sağlık-Sen üyesi bir laborantın, nöbet tuttuğu saatlerde sürekli acil servise hizmet verdiğini belirterek, nöbet ücretinin % 50 artırımlı ödenmesi talebi mahkemede onaylandı.

Balıkesir’de görev yapan bir laborant,  nöbet tuttuğu saatlerde sürekli acil servise hizmet verdiğini, bu sebeple de nöbet ücretinin % 50 artırımlı ödenmesini talep etti. Bu isteğin Balıkesir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından kabul edilmemesi ve başvurunun reddedilmesi üzerine, Sağlık-Sen tarafından dava açıldı.

Balıkesir İdare Mahkemesi tarafından görüşülen davada, davacının nöbetlerinde (17:00 -08:00 saatleri arası) acil servise hizmet verdiğinin anlaşıldığından, acil servise hizmet verdiği süreler kadar % 50 oranında artırımlı nöbet ücretinden faydalandırılması gerektiği hükmedildi. Bunun üzerine Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu karara itiraz ederken, Sağlık-Sen’den yapılan açıklamaya göre, Bursa Bölge İdare Mahkemesi de İdare Mahkemesi’nin kararını usul ve hukuka uygun bularak onadı.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.